دانشگاه اراک میزبان بیست و یکمین همایش شیمی معدنی ایران و نهمین سمینار ملی شیمی و محیط زیست

در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان گردید :

دانشگاه اراک میزبان بیست و یکمین همایش شیمی معدنی ایران و نهمین سمینار ملی شیمی و محیط زیست

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ معاون پژوهشی و فنآوری دانشگاه اراک روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: این همایش ششم و هفتم شهریور ماه امسال به مدت ۲ روز  با هدف افزایش تعامل بین محققان و جمع آوری دستاوردها و اقدامات انجام شده در طول یک سال گذشته برگزار می شود.

«دکتر علیرضا فضلعلی» افزود: همایش شیمی معدنی به عنوان یکی از معتبرترین همایش ها هر ساله زیر نظر انجمن شیمی ایران در یکی از دانشگاه های استان های کشور برگزار می شود و میزبانی برگزاری این همایش در سال جاری به دانشگاه اراک واگذار شده است.

وی ادامه داد: کاربردی کردن مباحث علمی از جمله برنامه های دانشگاه اراک برای برگزاری هرچه متنوع تر این همایش در سال جاری است.

دکتر حمید خانمحمدی، دبیر اجرایی بیست و یکمین همایش شیمی معدنی انجمن شیمی ایران نیز در این نشست گفت: با توجه به توانمندی ها و قابلیت های دانشگاه اراک تقاضای برگزاری این همایش توسط هیات رئیسه دانشگاه به انجمن شیمی ایران ارائه و انجمن شیمی با برگزاری این همایش در اراک موافقت کرد.

«دکتر حمید خان محمدی » افزود: برقراری ارتباط علمی و اکادمیک بین دانشگاه ها و محققان در سراسر کشور و تعامل سازنده با واحدهای صنعتی و معدنی استان مرکزی از جمله مهمترین اهداف دانشگاه اراک در برگزاری این همایش است.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های صنعتی و معدنی استان مرکزی برگزاری این همایش نقش مهمی در افزایش ارتباط موفق بین دانشگاه و صنایع به همراه دارد.

دبیر اجرایی بیست و یکمین همایش شیمی معدنی انجمن شیمی ایران با یادآوری حضور معاون و مشاورز وزیر صنعت، معدن و تجارت در این همایش خاطر نشان کرد : برگزاری نشست تخصصی معدنکاران با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از جمله برنامه های جانبی این همایش بوده که می تواند نتایج مثبتی برای صنایع و معدن استان به همراه داشته باشد.

دکتر خان محمدی گفت: ۳۵۰ مقاله به دبیرخانه بیست و یکمین همایش شیمی معدنی انجمن شیمی ایران ارسال شده است که ۲۸۰ مقاله توسط داوران واجد شرایط تشخیص داده و ۹ اثر به عنوان مقاله برتر انتخاب شده است.

وی افزود: ۱۳ سخنرانی اعضای هیات علمی سراسر کشور و ۲ سخنرانی از کشورهای اسپانیا و ایتالیا در این همایش وجود دارد.

دبیر اجرایی بیست و یکمین همایش شیمی معدنی انجمن شیمی ایران افزود: وجود سخنرانان خارجی در این همایش نشان از تعامل سازنده دانشگاه اراک و محققان خارجی داشته و حضور این افراد در اراک افزایش ارتباط دانشگاه با این کشور ها را به همراه دارد.

دکتر خانمحمدی، برگزاری پنج کارگاه آموزشی را از دیگر برنامه های این همایش ۲ روزه عنوان کرد و گفت: کارگاه آموزشی دستگاه تشخیص ایزوتوپی از جمله این کارگاه ها به شمار می رود.

وی ادامه داد: این دستگاه از جمله دستگاه های منحصر به فرد در کشور و خاور میانه است که در دانشگاه اراک مستقر بوده و نسبت ایزوتوپی را مشخص می کند.

دبیر اجرایی بیست و یکمین همایش شیمی معدنی انجمن شیمی ایران اظهار داشت: کارگاه آموزشی (xrd) نیز از دیگر کارگاه های آموزشی این همایش برای معرفی به صنعتگران و معدنکاران برگزار می شود.

خان محمدی از برگزاری نهمین همایش ملی شیمی و محیط زیست در دانشگاه اراک خبرداد و گفت: این  همایش ۱۲ و ۱۳ شهریور ماه در این دانشگاه برگزار می شود.

دبیر اجرایی نهمین همایش ملی شیمی و محیط زیست انجمن شیمی ایران نیز در این نشست گفت: این همایش به مدت ۲ روز با هدف بررسی مسائل و مشکلات محیط زیست، آلودگی هوا، خاک و آب در دانشگاه اراک برگزار می شود.

در ادامه « دکتر علیرضا خدابخشی» افزود: ۲۲۰ مقاله از سراسر کشور به دبیرخانه نهمین همایش ملی شیمی و محیط زیست ایران ارسال شده است که ۳۰ مقاله به صورت سخنرانی و بقیه به عنوان پوستر در این همایش ارایه می شود.

وی ادامه داد: از ۹۰ کارخانه برای حضور در نهمین همایش ملی شیمی و محیط زیست انجمن شیمی ایران دعوت به عمل امده است که تنها ۱۰ درصد آنها برای حضور در این همایش اعلام امادگی کرده اند.

 

آدرس کوتاه :