درخشش دانشجویان دانشگاه اراک در اولین دوره از مسابقات کشوری بنیاد ملی نخبگان با نام ره نشان

درخشش دانشجویان دانشگاه اراک در اولین دوره از مسابقات کشوری بنیاد ملی نخبگان با نام ره نشان

در اولین دوره از مسابقات مسئله محور بنیاد ملی نخبگان با نام " ره نشان " ، هفده تن از دانشجویان دانشگاه اراک موفق به کسب رتبه برتر شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک ، مسابقات کشوری بنیاد ملی نخبگان با نام ره نشان با هدف شناسایی افراد و تیم‌های مستعد، دانشجویان و فناوران برای توانمندسازی در حل مسائل و نیازهای صنعت کشور، در ۵ حوزه زیست فناوری، حمل و نقل، آب و محیط زیست، انرژی و هوشمندسازی میزبان ۳۸ شرکت دانش بنیان و ۵۶ پروژه بود.


شرکت‌ها ضمن تعریف پروژه‌های فناورانه، نیازهایشان را مطرح کردند و با فعالیتی ۵ ماهه که از مهرماه آغاز شده  است و تا دهم اسفند سال جاری ادامه یافت. این طرح ها با استقبال ۴۵۱۰ نفر از شرکت کنندگان، به مرحله اجرا رسید.  


پس از ۷ مرحله ارزیابی، و برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوع، نشست‌های تیم سازی و مربی‌گری با هدف پیشبرد پروژه‌ها، برترین ها به مرحله نهایی راه یافتند که منجر به رقابت تیم ها در قالب بیش از 300 تیم  شد.
مراسم اختتامیه و تقدیر از تیم های برتر این مسابقه در 18 اسفند ماه با حضور آقای دکتر ستاری ، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید .


کسب رتبه سوم توسط سرکار خانم ها بهار بهرامی دانشجوی کارشناسی مهندسی اب، زهراسادات حسینی دانشجوی کارشناسی مهندسی اب در پروژه طراحی و ساخت ربات نشت یاب در شبکه توزیع و لوله های انتقال در حوزه آب و محیط زیست در این دوره حاصل شد.
روابط عمومی دانشگاه اراک این موفقیت علمی را به جامعه دانشگاهی تبریک گفته، توفیقات روزافزون این عزیزان را مسألت می نماید