درخشش عضو هیات علمی دانشگاه اراک در فراخوان جذب ایده ها و محصولات فناورانه

موفقیتی دیگر توسط عضو هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک:

درخشش عضو هیات علمی دانشگاه اراک در فراخوان جذب ایده ها و محصولات فناورانه

دکتر سید علیرضا مصطفوی و تیم تحقیقاتی ایشان موفق به ثبت اختراعی با عنوان سیستم روشنایی طبیعی ساختمان مطابق با اقلیم ایران شده و در ادامه نیز در فراخوان جذب ایده ها و محصولات فناورانه برای پیاده سازی در برج فناوری طرشت دانشگاه صنعتی شریف که 25 دیماه با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری جناب آقای دکتر ستاری و شهردار تهران جناب آقای دکتر حناچی در سالن جابربن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد از بین 135 طرح حائز رتبه برتر شده و شرکت سرمایه آب و خاک توسعه در کل برج و در 6 فاز طرح مذکور به کار خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ دکتر سید علیرضا مصطفوی و تیم تحقیقاتی ایشان موفق به ثبت اختراعی با عنوان سیستم روشنایی طبیعی ساختمان مطابق با اقلیم ایران شده و در ادامه نیز در فراخوان جذب ایده ها و محصولات فناورانه برای پیاده سازی در برج فناوری طرشت دانشگاه صنعتی شریف که 25 دیماه با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری جناب آقای دکتر ستاری و شهردار تهران جناب آقای دکتر حناچی در سالن جابربن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد از بین 135 طرح حائز رتبه برتر شده و شرکت سرمایه آب و خاک توسعه در کل برج و در 6 فاز  طرح مذکور به کار خواهد رفت.

در ادامه روند توسعه و به کارگیری فناوری فوق، طرح مذکور جهت بررسی کمی صرفه جوئی اقتصادی و کاهش مصرف در سالن آموزش شرکت توزیع برق استان مرکزی اجرا و نتایج مطلوبی حاصل شده است.

در ادامه دکتر سید علیرضا مصطفوی در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه اراک افزود: با توجه به مصرف متوسط 30 درصدی برق در بخش روشنایی، تلاش برای کاهش آن در اکثر کاربری ها اعم از صنعتی، اداری، آموزشی و مسکونی باعث کاهش هزینه های قابل توجهی در وزارت نیرو و در نتیجه کاهش مصرف سوخت در کشور خواهد شد. با توجه به ظرفیت 80 هزار مگاواتی نیروگاه های کشور، کاهش هر درصدی مصرف برق باعث صرفه جوئی میزان سرمایه گذاری معادل 800 میلیون دلار را منجر خواهد شد. لازم به ذکر است که صرفه جوئی در هزینه جاری سوخت نیروگاه­ها نیز به ازای هر درصد کاهش مصرف برق در کشور معادل 28 میلیون دلار در سال است. با توجه به آمار فوق بازار قابل توجهی در ایران و کشورهای همسایه وجود دارد که در تلاشیم در یک برنامه 8 ساله پروژه های متعددی را اجرا و اشتغال قابل توجهی نیز در کشور فراهم کنیم.

روابط عمومی دانشگاه این موفقیت را  تبریک عرض نموده و توفیقات آتی را از درگاه الهی برای ایشان مسئلت دارد.