اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

دفتر یوسرن در دانشگاه اراک افتتاح گردید

دفتر یوسرن در دانشگاه اراک افتتاح گردید

یوسرن (USERN) شبکه ی جهانی آموزش و پژوهش علمی است که مخفف Universal Scientific Education and Research Network است. این شبکه در انتهای سال ٢٠١٥ تاسیس و اساسنامه آن نوشته شده است.

یوسرن با هدف گسترش آموزش و پژوهش علمیِ اخلاق محور و بشر دوستانه و در نهایت پیشرفت علم برای اهداف غیرنظامی و مصالح عمومی در تمام ٢٢ رشته علمی در دنیا ایجاد شده است. اجرای پروژه های علمی، بین المللی، بین_رشته ای و ایجاد بستری برای ارتباط بهتر میان پژوهشگران جوان و دانشمندان مجرب در تمام دنیا از برنامه های پیش روی این شبکه است.

بورد مشاورین علمی این شبکه متشکل از دانشمندان یک درصد برتر تمام ٢١ رشته علمی که توسط ESI معرفی شده اند و برندگان جایزه نوبل، ابل و جایزه یوسرن هستند.

اعضای  یوسرن می توانند با تاسیس گروه های آموزشی و پژوهشی در حیطه مورد علاقه و تخصصی خود و یا عضویت در گروه های موجود به انجام پروژه های علمی بپردازند. این گروه ها پس از تایید توسط یکی از اعضای بورد مشاورین علمی می توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

برگزاری سخنرانی هایی توسط دانشمندان خارج از کشور با برند "یوسرن تاک"، برگزاری کارگاه های علمی، ارائه گرنت های علمی پژوهشی، ارائه صفحه اختصاصی در سایت یوسرن برای بارگذاری رزومه علمی، امکان مشخص نمودن منتی و منتور علمی در سایت یوسرن از جمله سایر فرصت های است که یوسرن در اختیار پژوهشگران جوان قرار می دهد.

دفتر یوسرن در دانشگاه اراک در تاریخ 26 اردیبهشت ماه با حضور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، ریاست دانشکده علوم پایه و جمعی از اساتید همزمان با برگزاری کارگاه بیو انفورماتیک توسط دکتر مجید کمیجانی عضو هیأت علمی گروه زیست شناسی افتتاح گردید و سرکار خانم کمند سبحانی به عنوان  دبیر اجرایی این دفتر درشهر اراک فعالیت خود را آغاز نمودند.

شایان ذکر است کارگاه عملی بیوانفورماتیک تحت عنوان " آشنایی با بانک ژن و نحوه جستجو در سایت NCBI" توسط دکتر مجید کمیجانی عضو محترم هیأت علمی گروه زیست شناسی  به عنوان اولین کارگاه دفتر یوسرن ارائه گردید. دانشجویان پس از پایان این کارگاه می توانند مهارت های لازم برای جستجو و یافتن ژن مورد نظر در بانک ژن و تفسیر نتایج به دست آمده را فرا خواهند گرفت.


دانشکده ها

ویدیو ها