اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

دکتر ذوالانواری، بی توجهی به موضوع حقوق های نامتعارف موجب خدشه دار شدن اعتماد مردم به نظام می شود

دکتر ذوالانواری، بی توجهی به موضوع حقوق های نامتعارف موجب خدشه دار شدن اعتماد مردم به نظام می شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان مرکزی، دکتر سید عبدالعلی ذوالانواری(عضو هیات علمی دانشگاه اراک) در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با تاکید بر لزوم ساماندهی حقوق های نامتعارف که چند وقتی است در کشور مطرح شده است گفت: یکسان نبودن میزان پرداخت حقوق و دستمزد در نهادهای اجرایی آثاری منفی بر انگیزه کاری، رشد خلاقیت و ابداع به همراه خواهد داشت.
وی افزود: حقوق های نامتعارف به فرمایش رهبری حمله به ارزش های نظام است و کاری به این دولت و آن دولت ندارد چرا که اخلاق در جامعه را نشانه گرفته و بی توجهی در اصلاح آن موجب خدشه دار شدن اعتماد مردم به نظام می شود.
در ادامه افزودند: هرچند طرح حقوق های نامتعارف، زمینه ای برای بازنگری دریافتی های مسئولان شد ولی نباید اجازه داد از این مسئله که موضوعی ملی است بهره برداری سیاسی شود.
وی، با تاکید بر بررسی وضعیت حقوق مدیران بیان کرد: رئیس جمهوری در بیانیه خود دستگاه های اجرایی را موظف به انتشار حداقل و حداکثر حقوق کارکنان کرده است که این نشان از پاکی نظام اجرایی کشور دارد. رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی گفت: حرکت خوب دولت در بررسی وضعیت فیش های حقوقی موجب ارتقاء افزایش اعتماد عمومی به بدنه دولت است و مردم را بیش از پیش به خادمان خود دلگرم می کند.
ذوالانواری افزود: رسیدگی واقعی و برخورد قاطعانه با فیش های نجومی برخی مدیران لازم است اما نباید موجب تخریب مدیرانی شود که صادقانه خدمت می کنند و خادم ملت هستند.
وی، حقوق های نامتعارف برخی مدیران را بیشتر ناشی از خلاء های قانونی دانست و گفت: عزل برخی مدیران نشان داد دولت در راستای شفاف سازی منش رفتاری خود، با هیچ کس تعارفی ندارد.


راه های ارتباطی


دانشکده ها

ویدیو ها