راه اندازی آزمایشگاه پایایی بتن در دانشگاه اراک

راه اندازی آزمایشگاه پایایی بتن در دانشگاه اراک

به  گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، در راستای گسترش ارتباط سازنده دانشگاه با صنعت آزمایشگاه پایایی بتن در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه اراک تاسیس شد. این آزمایشگاه از مجموعه یکپارچه ای از تحقیقات در راستای افزایش طول عمر سازه‌های بتنی، حفظ محیط زیست و تضمین پایداری زیرساخت‌های آینده پشتیبانی می کند.
دکتر محمد علی داستان، عضو هیات علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه اراک و مسئول این آزمایشگاه گفت: با حمایت معاونت محترم پژوهشی دانشگاه اراک جناب آقای دکتر علیرضا فضلعلی، و تلاش دکتر فریبرز محمدی تهرانی از اعضای هیات علمی دانشگاه ایالتی کالیفرنیا و جمعی از دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، آزمایشگاه پایایی بتن در دانشگاه اراک راه‌اندازی شد. این آزمایشگاه از مجموعه یکپارچه ای از تحقیقات در راستای افزایش طول عمر سازه‌های بتنی، حفظ محیط زیست و تضمین پایداری زیرساخت‌های آینده پشتیبانی می کند.
ایشان در. ادامه عنوان داشتند که برخی تجهیزات این آزمایشگاه با حمایت آزمایشگاه مرکزی و از محل بودجه شبکه آزمایشگاه های علمی ایران (شاعا) تامین شده است که جا دارد از زحمات و حمایت های ارزشمند رییس آزمایشگاه مرکزی، آقای دکتر خسروی و کارکنان آزمایشگاه مرکزی کمال قدردانی را داشته باشیم.
وی افزود: این آزمایشگاه با بهره‌گیری از تجهیزات نوین آزمایشگاهی، این آزمایشگاه پاسخگوی نیاز صنعت و انجام تحقیقات پژوهشی در حوزه‌های
    نفوذ یون کلر و سایر مواد خورنده در بتن
    ارزیابی و تخمین عمر سازه‌های بتن مسلح
    بررسی دوام بتن در چرخه‌های ذوب و یخبندان
    تولید انواع بتن با فن‌آوری عمل‌آوری داخلی
    پیش‌بینی بلوغ و تخمین مقاومت بتن
    تولید بتن سبکدانه سازهای با عملکرد بالا
    جذب و دفع رطوبت در سنگدانه‌ها و سایر مصالح ساختمانی
    تعیین میزان هوای موجود در بتن
    تعیین جمع‌شدگی بتن و مصالح سیمانی با دقت یک میکرون
می باشد.

آدرس کوتاه :