رشته مهندسی ایمنی ، بهداشت و محیط زیست و رشته ی علوم و مهندسی آب گرایش هیدرو انفورماتیک در مقطع کارشناسی ارشد در جمع رشته های دانشگاه اراک قرار گرفت

رشته مهندسی ایمنی ، بهداشت و محیط زیست و رشته ی علوم و مهندسی آب گرایش هیدرو انفورماتیک در مقطع کارشناسی ارشد در جمع رشته های دانشگاه اراک قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، مجوز کد رشته جدید رشته مهندسی ایمنی ، بهداشت و محیط زیست و  رشته ی علوم و مهندسی آب گرایش هیدرو انفورماتیک در مقطع کارشناسی ارشد در جمع رشته های دانشگاه اراک قرار گرفت. دانشگاه اراک چهارمین دانشگاه در کشور است که رشته مهندسی ایمنی، بهداشت و محیط زیست در مقطع کارشناسی ارشد را به جمع رشته های تحصیلی خود افزوده است.

دکتر محمد سلیمان نژاد، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اراک در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه اراک گفت : شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی مجوز پذیرش دانشجو در رشته  های جدید  مهندسی ایمنی ، بهداشت
و محیط زیست و علوم و مهندسی آب گرایش
هیدرو انفورماتیک در مقطع کارشناسی ارشد را صادر کرده است و متقاضیان می‌توانند در آزمون ورودی سال ۱۴۰۰ این رشته را انتخاب کنند.
دکتر سلیمان نژاد در تشریح هدف اخذ رشته مهندسی ایمنی، بهداشت و محیط زیست اظهار کرد :  رشته مهندسی ایمنی، بهداشت و محیط زیست که رشته ای میان رشته ای است و هدف  از اخذ کد رشته آن در دانشگاه اراک ، آموزش افردای است که دارای توانایی های لازم جهت طراحی و نظارت برحسن اجرای پروژه های تخصصی در زمینه های مختلف این رشته بوده و در ضمن قادر به انجام تحقیقات لازم جهت حل مسائل و مشکلات زیست محیطی کشور باشند.

وی در ادامه اظهار کرد: با افزوده شدن گرایش هیدرو انفورماتیک  در رشته مهندسی آب ، تعداد گرایش های این رشته در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه اراک به دو گرایش رسیده است.

شایان ذکر است با ورود رشته مهندسی ایمنی، بهداشت و محیط زیست در جمع رشته های دانشگاه اراک، زمینه ی گسترده دانشگاه جامع استان مرکزی با صنایع مختلف بیش از پیش گسترش خواهد یافت.

 

آدرس کوتاه :