سلسله جلسات شورای پیشگیری و فرهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر در دانشگاه اراک

سلسله جلسات شورای پیشگیری و فرهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر در دانشگاه اراک

سلسله جلسات شورای پیشگیری و فرهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی با میزبانی دانشگاه اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، این جلسه با حضور ریاست محترم سازمان بهزیستی استان مرکزی، معاونت امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اراک  و کانون همیاران سلامت دانشگاه اراک در تاریخ 28/10/98 در دانشگاه اراک برگزار شد.

در این جلسه دکتر بهرامی معاونت امور دانشجویی و فرهنگی ضمن اشاره به توانایی های ارزشمند دوره دانشجویی گفت : وقتی که ما در امور دانشگاه خود از دانشجویان استفاده می کنیم، بازدهی بسیار بالاتر از سایر امور حاصل می شود.

وی اظهار کرد: هدف گذاری ما در دانشگاه از ابتدای سال جدید ایجاد امید و انگیزه برای دانشجویان بوده است که به وسیله ی ایجاد کسب و کارهای دانشجویی و بازارچه های داخلی دانشگاه، مسیر را برای رسیدن به این هدف هموار ساخته ایم.

دکتر سپهوند، رییس گروه مشاوره دانشگاه نیز در این جلسه به توصیف اقدامات کانون همیاران سلامت دانشگاه اراک در چند ماه اخیر پرداخت و گفت : راه اندازی کمپین مبارزه با ماده مخدر گل، مراسم دانشگاه شاد، جشن افزایش نشاط و حال خوب دانشجو، اجرای طرح خداقوت و همچنین نمایشگاه مبارزه با خشونت از مهم ترین اقدامات کانون همیاران سلامت در چند ماه گذشته بوده است.

وی اظهار کرد: پایگاه های آماری ، خبر از افزایش آمار آسیب ها در دانشگاه ها می دهند اما در این خصوص باید گفت تعدادی زیادی از دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند که ما در حین پایش سلامت و تشکیل کارنامه سلامت دانشجویان متوجه آن می شویم.

در پایان دکتر امینی، رییس سازمان بهزیستی استان مرکزی ضمن تقدیر از فعالیت های شاخص فرهنگی دانشگاه اراک گفت : امیدواریم حضور دانشجویان در چنین برنامه های سازنده ای ، زمینه پیشرفت و بالندگی آنان را در کشور فراهم آورد.