سمینار علم، کارآفرینی و اشتغال در استان مرکزی برگزار می شود

سمینار علم، کارآفرینی و اشتغال در استان مرکزی برگزار می شود


سمینار علم، کارآفرینی و اشتغال دراستان مرکزی برگزار می شود مدیراتاق فکر استان مرکزی شامگاه دوشنبه در نشست شورای سیاستگذاری سمینار علم،کارآفرینی و اشتغال استان مرکزی گفت: امسال برای نخستین بار سالروز درگذشت آلفردنوبل در تقویم کشور به نام روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه ثبت شده و به همین منظور سمینار تخصصی در این زمینه در استان برگزار می شود.

سمینار علم، کارآفرینی و اشتغال در استان مرکزی برگزار می شود

سمینار علم، کارآفرینی و اشتغال دراستان مرکزی برگزار می شود مدیراتاق فکر استان مرکزی شامگاه دوشنبه در نشست شورای سیاستگذاری سمینار علم،کارآفرینی و اشتغال استان مرکزی گفت: امسال برای نخستین بار سالروز درگذشت آلفردنوبل در تقویم کشور به نام روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه ثبت شده و به همین منظور سمینار تخصصی در این زمینه در استان برگزار می شود.

سمینار علم، کارآفرینی و اشتغال دراستان مرکزی برگزار می شود

مدیر اتاق فکر استان مرکزی شامگاه دوشنبه در نشست شورای سیاستگذاری سمینار علم، کارآفرینی و اشتغال استان مرکزی گفت: امسال برای نخستین بار سالروز درگذشت آلفرد نوبل در تقویم کشور به نام روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه ثبت شده و به همین منظور سمینار تخصصی در این زمینه در استان برگزار می شود.

مجید حاجی بابایی، بررسی و تبیین راهبردهای توسعه کارآفرینی در شرایط پساتحریم،سوق دادن جوانان دانش آموخته به سمت کارآفرینی و اشتغال پایدار، توسعه شرکت های دانش بنیان، فراهم کردن فضایی برای آشنایی نسل تحصیل کرده با فرصت های بازار کار،ایجاد خودباوری و مهارت را از اهداف برپایی این سمینار عنوان کرد.

وی اظهار کرد: برگزاری تعدادی کارگاه آموزشی با سرفصل های اصول بازرگانی و تجارت،کارآفرین برتر و شرکت دانش بنیان از برنامه های جنبی این سمینار است.

عضو هیات علمی دانشگاه اراک گفت: حضور 120 هزار دانشجو در استان مرکزی و نیز قطب چهارم صنعت کشور در این استان این فرصت را فراهم کرده است تا علم در خدمت توسعه قرار بگیرد و سمیناری با این ویژگی طراحی و برگزار شود.

حاجی بابایی افزود: این سمینار برای معرفی پتانسیل موجود در مراکز علمی و پژوهشی استان مرکزی برگزار می شود و ضروری است تمامی دستگاه های دولتی و سازمان های مردم نهاد در برگزاری باشکوه سمینار مشارکت جدی داشته باشند.

رئیس شورای مرکزی کانون کارآفرینی ایرانیان نیز گفت: فاصله ای بزرگ بین دانش وفضای اجرایی کشور وجود دارد، دانشگاه مسیر خود را می پیماید و صنعت، کشاورزی وخدمات نیز در مسیر خود در حرکت هستند و در این بین بزرگترین دغدغه قشر دانش آموخته بعد از فراغت از تحصیل، حضور در بازار کار است.

مجید ایزدی افزود: این قشر با مشخصات یاد شده نمی تواند خود را به بخش اقتصادی جامعه متصل کند و لازم است در چنین سمینارهایی دانش آموختگان مخاطب اصلی باشند تا خط مشی آینده در زمینه اشتغال برای آنها درست ترسیم شود.

عضو اتاق بازرگانی استان مرکزی اظهار کرد: تمبر یادبود، تندیس، نامگذاری میدان یاخیابان و برگزاری نمایشگاه جانبی کارآفرینان در این سمینار، می تواند دانش آموختگان را در مسیر درست و موفقیت آمیز هدایت کند.

ایزدی گفت: اشتغال پایدار و کاهش نرخ بیکاری دغدغه جامعه امروز است که فراهم کردن فرصت های اشتغال می تواند جامعه و خانواده ها را به آینده شغلی فرزندان امیدوارکند.

مدیر کل امور دفتر اجتماعی استانداری استان مرکزی نیز گفت: برگزاری موفق سمینارها درگرو استفاده از نقش تاثیرگذار رسانه ها، مطبوعات و خبرگزاری ها است و نباید ازظرفیت این مجموعه غافل شد.

غلامرضا فتح آبادی افزود: رسانه های جمعی می توانند به هنگام برگزاری سمینار علم،کارآفرینی و اشتغال میزگردهای تخصصی برپا کنند تا به پربارتر شدن این فعالیت فرهنگی در استان بیشتر بپردازند. 

وی اظهار کرد: از انجمن های علمی و ظرفیت هسته های علمی دانشجویی استان به منظور تاثیرگذاری در این سمینار بهره گیری علمی برده شود تا نتایج مورد نظر بیشتری به دست آید.

مدیر سمینار علم، کارآفرینی و اشتغال استان مرکزی نیز گفت: این سمینار با همکاری دانشگاه های آزاد اسلامی، علمی و کاربردی، جهاد دانشگاهی، دانشگاه اراک، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شبکه علمی کار آفرینی سازمانهای مردم نهاد استان مرکزی، اتاق فکر استان مرکزی، استانداری، اتاق بازرگانی و سازمان مدیریت و برنامه
ریزی استان مرکزی برگزاری می شود.

بهنام آزادی افزود: سمینار علم، کارآفرینی و اشتغال 19 آبان امسال در شهرک دانشگاهی اراک در دانشگاه آزاد اسلامی با تجلیل از کارآفرینان برتر استان مرکزیبرگزار می شود.

آلفرد نوبل متولد سال 1833 در استکهلم بود و جایزه نوبل معتبرترین جایزه علمی است که به یک دانشمند تعلق می گیرد جایزه نوبل در سال ۱۸۹۵، به وصیت کارخانه دار و شیمیدان سوئدی، آلفرد نوبل که بیشتر او را به دلیل ابداع دینامیت می شناسند، پایه گذاری شد.

در سال ۱۹۰۱ میلادی، نخستین جوایز این بنیاد اهدا شد و طبق وصیت وی، پنج جایزه به طور سالانه در رشته های فیزیک، شیمی، فیزیولوژی و پزشکی، ادبیات و صلح به افرادی تعلق می گیرد که بیشترین خدمت را به بشر کرده باشند.

آلفرد نوبل که از بیماری آنژین (گلودرد) رنج می برد، سرانجام در سال 1896 درگذشت و اکنون جهان او را نه به عنوان مخترع دینامیت، بلکه بیشتتر با لقب بنیان گذار جوایز نوبل به یاد می آورد و او در استکهلم به خاک سپرده شده است.(نقل از ایرنا)

گزارش تصویر از مراسم

کد خبر 904-110

29 مهرماه 1394

واحد خبرر وابط عمومی

آدرس کوتاه :