سومین همایش ملی چشم انداز های آموزش و یادگیری در عصر دیجیتال به میربانی دانشگاه اراک برگزار شد

سومین همایش ملی چشم انداز های آموزش و یادگیری در عصر دیجیتال به میربانی دانشگاه اراک برگزار شد

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه  اراک سومین  همایش ملی چشم انداز های آموزش و یادگیری در عصر دیجیتال چهارشنبه 10 خرداد در سالن شهید چمران دانشکده علوم پایه دانشگاه اراک برگزار شد.
دکتر سید شمس الدین هاشمی مقدم دبیر علمی این همایش گفت:در مجموع245 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد که از بین آن ها 153 اثر مورد پذیرش قرار گرفت.
وی افزود :از بین 153 اثر ،70 مقاله به صورت شفاهی و 83 مقاله هم به صورت پوستر انتخاب شدند که در نهایت8 مقاله به عنوان مقاله برتر به صورت سخرانی انتخاب شدند.
دکتر ذوالفقاری رئیس دانشگاه اراک درآیین افتتاحیه این همایش گفت:با توجه به رشد چشمگیر تکنولوژی و سرعت بالای پیشرفت آن سبک آموزش فعلی دیگر پاسخگو نبوده و زمان انقضای آن به پایان رسیده است.
وی ادامه داد:آموزش دیجیتال جایگاه مهمی بدست آورده است چرا که آموزش به همراه جذابیت است.
دکتر ذوالفقاری تاکید کرد:دانش گذشته در آموزش بسیار مهم است و هر تحولی که از داشته های قبلی خود استفاده نکند قطعا محکوم به شکست است.
وی تصریح کرد: دانشگاه آینده دانشگاه تعامل با نسل جوان است و سلسله آموزش ها در آن بر مبنای تعامل صورت می گیرد.
دکتر ذوالفقاری افزود: در کلاس های درس دانشگاه آینده دانشجویان  چالش ها را لمس میکنند و با پرورش ایده های نو برای رفع آن تلاش می کنند.
در ادامه نوازنی مدیر کل آموزش و پرورش استان ضمن اشاره به ابزار های گسترده آموزشی گفت: ابزار های آموزشی به سرعت در حال گسترش و به روز رسانی هستند و ما نیز باید در امر آموزش از آنها به نحو شایسته استفاده کنیم.
وی افزود: معمولا ابزار ها صرفا نقش آموزش را دارند اما انچه که مهم است تربیت است که توسط استاد و معلم صورت میگیرد.
در پایان از مقالات برتر این همایش تقدیر شد.
آدرس کوتاه :