ششمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر سراسرکشوربه میزبانی دانشگاه اراک به کار خود پایان داد.

ششمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر سراسرکشوربه میزبانی دانشگاه اراک به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک آیین اختتامیه ششمین دوره المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان پسر سراسر کشور با معرفی تیم های برتر عصر دوشنبه 26 تیرماه در سالن شهید چمران این دانشگاه برگزار شد.

دکتر ابراهیم علی دوست، مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دراین آیین اظهار کرد:با توجه به استقبال دانشجویان از این مسابقات سعی داریم المپیاد های بعدی را به سمت همگانی تر شدن ببریم تا علاقمندان بیشتری بتوانند در این رویداد بزرگ ورزشی شرکت کنند.
وی افزود:احتمالا این دوره، آخرین دوره از المپیاد ورزش‌های همگانی است که با این شکل و با این رشته‌ها برگزار می‌شود. دوره بعدی مسابقات، تغییرات بسیار عظیمی در رشته‌ها و ساختار خواهد کرد.
دکتر مجتبی ذوالفقاری، رئیس دانشگاه اراک نیز با بیان اینکه تمام دانشجویان به شدت به فضای نشاط سالم نیاز دارند، گفت: امروزه اهمیت سلامتی و نشاط سالم در دانشگاه‌ها، برابر یا حتی بیشتر از مطالعه دروس است.
وی گفت:باید برای گسترش فضای نشاط تلاش کنیم که ما در دانشگاه اراک کارهای خوبی در این راستا انجام داده‌ایم. همچنین باید به فکر ایده‌ها و بازی‌های جدید با استفاده از امکانات موجود باشیم.
در مجموع رتبه بندی نهایی تمامی رشته ها دانشگاه فرهنگیان اراک عنوان قهرمانی را بدست آورد،دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی در جایگاه دوم قرار گرفت و دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه نیز عنوان سومی این رقابت ها را از آن خود کرد.
در حاشیه این مراسم از خانواده های شهدای ورزشکار نیز تقدیر شد.
در پایان پرچم المپیاد به دانشگاه ارومیه میزبان هفتمین دوره المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان اهدا شد.