شورای سیاست گذاری همایش ملی ماشین کاری و ماشین های ابزار پیشرفته برگزار شد.

شورای سیاست گذاری همایش ملی ماشین کاری و ماشین های ابزار پیشرفته برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک شورای سیاست گذاری همایش ملی ماشین کاری و ماشین های ابزار پیشرفته چهارشنبه ۵مهرماه با حضور دکتر ذوالفقاری رئیس دانشگاه اراک، نمایندگان دستگاه های دولتی و شرکت های صنعتی برگزار شد.

دکتر ذوالفقاری رئیس دانشگاه اراک در این مراسم گفت : دانشگاه‌ها به عنوان راهبر و پیشرو صنایع در کشور بوده و هرکجا دانشگاه‌ ضعیف شود اقتصاد دانش بنیان و تولید ضعیف می‌شود و هرگاه دانشگاه توانمند شوند رونق تولید و رشد اقتصاد دانش بنیان در کشور را به همراه دارد.

وی ضمن اشاره به اهمیت برگزاری این همایش در سطح ملی اظهار کرد: ماشین کاری موضوع مهمی در حوزه تولید است و این حوزه نقش مهمی در ایجاد رقابت و تولید انبوه در صنایع به همراه دارد.

وی افزود: زنجیره ماشین‌کاری از جمله اقدامات علمی و نبض اقتصاد بوده و با استادکاری در صنایع قابل اجرا و انجام نمی‌باشد.

دکتر مهدی مدبری فر عضو هیات علمی دانشگاه اراک و دبیر علمی این همایش گفت: فراخوان حضور در این همایش از حدود ۶ ماه پیش به تمامی دانشگاه‌ها و صنایع ارسال شده وتاکنون ۴۶ مقاله برای حضور در این همایش دریافت و در فرآیند داوری قرار دارند.

دبیر علمی این همایش گفت:این رویداد ملی با همکاری و مشارکت برخی از صنایع بزرگ کشور و استان مرکزی مانند صنایع هوایی، دریایی  و موسسه آموزشی و تحقیقاتی وزارت دفاع برگزار می شود به طوری که برخی از کارگاه های تخصصی این رویداد با همکاری صنایع هوایی وزارت دفاع برگزار می‌شود.

مدبری فر ارایه مقاله و برگزاری کارگاه‌های آموزشی را از جمله برنامه‌های همایش ملی ماشین کاری و ماشین‌های ابزار پیشرفته دانشگاه اراک عنوان کرد و گفت: تقویت ارتباط بین کارفرما و پیمانکاران، ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه و صنعت، تبادل نظر دانشگاهیان و صنعتگران و ارتباط صنعتگران با یکدیگر از جمله اهداف برگزاری این همایش است.

دبیر علمی همایش ملی ماشین کاری و ماشین‌های ابزار پیشرفته خاطرنشان کرد: برگزاری هفت کارگاه تخصصی در همایش ملی ماشین کاری و ماشین‌های ابزار پیشرفته تا کنون هماهنگ و برنامه‌ریزی شده است.

گفتنی ست همایش ملی ماشین کاری و ماشین‌های ابزار پیشرفته چهارشنبه ۲۶مهرماه به میزبانی دانشگاه اراک برگزار میشود.

آدرس کوتاه :