اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

عقد تفاهم نامه همکاری ما بین دانشگاه اراک و دانشگاه پلی تکنیک تورین ایتالیا

عقد تفاهم نامه همکاری ما بین دانشگاه اراک و دانشگاه پلی تکنیک تورین ایتالیا

به گزارش دفتر روابط عمومی دانشگاه اراک، در تاریخ 17 اسفند ماه نمایندگان دانشگاه اراک و دانشگاه پلی تکنیک تورین ایتالیا با همدیگر دیدار و در مورد زمینه های مشترک همکاری به بحث و تبادل نظر پرداختند. دو دانشگاه طی تفاهم نامه همکاری که به امضای نمایندگان دو دانشگاه رسید تفاهم کردند در زمینه (1) توسعه تکنولوژی های مرتبط به آلیاژهای منیزیم، آلیاژهای آلومینیوم و فولاد ها، (2) انرژی و توسعه پایدار، (3) مهندسی شیمی و فرایندهای پتروشیمی، (4) علوم و فنون کاربردی، (5) مطالعات و مدیریت شهری، (6) علوم آب و مدیریت منایع آبی، (7) علوم ریاضی و (8) مدیریت و مهندسی تولید همکاری نمایند. 
با توجه به مفاد تفاهم نامه امضا شده طرفین اظهار تمایل کردند که فعالیت هایی از قبیل:
(1) برگزاری دوره های مشترک کارشناسی ارشد و دکتری
(2) تبادل محقق، اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی میان دو دانشگاه
(3) برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت مشترک
(4) انجام پروژه های مشترک آکادمیک-حرفه ای با رویکرد افزایش مهارت دانشجویان و فارغ التحصیلان برای ورود به بازار کار
(5) انجام پروژه های مشترک دکتری با رویکرد دکتری صنعتی

را با‌اولویت پیگیری نمایند.

دکتر عیسی آبادی سرپرست دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه نیز عنوان کرد که مذاکره با دانشگاه پلی تکنیک تورین به عنوان بخشی از راهبرد دانشگاه اراک برای بین المللی شدن دانشگاه اراک و افزایش تعاملات علمی این دانشگاه با جوامع علمی خارج از کشور از تابستان سال جاری شروع شد و زمینه های همکاری میان دو دانشگاه پس از بررسی ها و تغییرات بسیار زیاد مورد تایید طرفین قرار گرفت. وی همچنین اظهار امیدواری کرد که اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی با استفاده از فرصت پیش آمده بتوانند سبب تسهیل فرآیند پژوهش و توسعه فناوری در دانشگاه اراک و استان شوند.

همچنین در خلال بازدید نمایندگان دانشگاه پلی تکنیک آقای پرفسور برناردینو کیایا معاون امور بین الملل این دانشگاه در سالن شهید چمران دانشکده علوم پایه و با حضور اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه به سخنرانی و معرفی دانشگاه پلی تکنیک تورین پرداخت و اظهار تمایل کرد که طرفین در آینده نزدیک با انجام فعالیت های مشترک زمینه تحکیم ارتباط میان دو دانشگاه را فراهم آوردند.


دانشکده ها

ویدیو ها