علیرضا حیدری دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه اراک موفق به کسب مدال طلا و قهرمان زیر۲۱سال رده سنی پایه جهان شد

علیرضا حیدری دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه اراک موفق به کسب مدال طلا و قهرمان زیر۲۱سال رده سنی پایه جهان شد

♦️علیرضا حیدری، دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه اراک و نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم ایران در رده سنی زیر ۲۱ سال به مدال طلای در رقابت های قهرمانی جهان در ترکیه رسید

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، دوازدهمین دوره رقابت های قهرمانی جهان در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و زیر ۲۱ سال در بخش پسران و دختران از ۴ آبان به میزبانی قونیه در ترکیه آغاز و ۸ آبان به پایان می‌رسد.

علیرضا حیدری، نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم، در دیدار فینال برابر عمر فاروک از ترکیه و دارنده مدال نقره لیگ جهانی کاراته وان کوجالی، یک طلا و یک برنز قهرمانی اروپا در رده جوانان،  یک طلا لیگ جهانی کاراته جوانان، طلا قهرمانی جهان و طلا قهرمانی اروپا در رده سنی نوجوانان، رفت و موفق شد با نتیجه ۳ بر ۲ این حریف را شکست دهد و قهرمان جهان شود.
حیدری پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس حریفی از ارمنستان را ۲ بر صفر از پیش رو برداشت. وی در ادامه مقابل نماینده اسپانیا ۱ بر ۱ با قانون سنشو برنده شد و در دور چهارم نیز ماروس جانویج از اسلواکی را ۷ بر ۳ شکست داد.

حیدری در نیمه نهایی به مصاف حسن مسارو دارنده رنکینگ ۱۵ بزرگسالان جهان که مدال برنز لیگ جهانی امارات ۲۰۲۲ را در کارنامه داشت رفت و موفق شد در حالی که ۵ بر ۵ این رقابت به پایان رسید با ۴ رای در هانتی این حریف اردنی را شکست دهد و راهی فینال شود.

آدرس کوتاه :