عوامل موفقیت دانشگاه اراک در ارتقا کیفیت آموزشی در مقطع کارشناسی/ رشته های پر طرفدار به دانشگاه اراک می آیند

عوامل موفقیت دانشگاه اراک در ارتقا کیفیت آموزشی در مقطع کارشناسی/ رشته های پر طرفدار به دانشگاه اراک می آیند

دکتر محمد سلیمان نژاد، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اراک از ارتقای کیفیت آموزشی دانشگاه اراک در مقطع کارشناسی و به دنبال آن موفقیت چشم گیر در کنکور کارشناسی ارشد توسط دانشجویان این دانشگاه خبرداد.

دکتر سلیمان نژاد گفت: دانشگاه اراک به لحاظ کیفیت آموزش در مقطع کارشناسی بسیار عملکرد مطلوبی در سالیان اخیر داشته؛ به نحوی که رتبه اول در کنکور کارشناسی ارشد در رشته های مترجمی زبان و مکانیک از دانشگاه اراک بوده و بسیاری از رتبه های برتر در کنکور ارشد در رشته های مختلف از این دانشگاه به مقطع بالاتر راه یافته اند.

وی اظهار کرد: به لحاظ هرم هیئت علمی به ترتیب رشته های، شیمی؛ فیزیک؛ زیست شناسی و ادبیات فارسی در دانشگاه شاخص می باشند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اراک با اشاره به این که این موفقیت مرهون تلاش کادر آموزشی و هیات علمی دانشگاه است گفت: دانشگاه اراک از وجود اساتید ممتاز و برجسته ای بهره می برد که گوشه ای از دستاوردهای پژوهشی قابل ذکر آن به این شرح است:

۱- ثبت اختراعات داخلی و ثبت چند اختراع در اداره اختراعات آمریکا

۲- انتشار چند مقاله در معتبرترین مجلات دنیا در رشته های مهندسی شیمی؛ مهندسی برق و بسیاری دیگر از رشته ها

۳- حضور اساتید با اچ ایندکس بالا با بیش از ۲۰۰۰ استناد بین المللی

۴- قرار گرفتن چند تن از اساتید دانشگاه اراک در زمره داوران ممتاز مجلات بین المللی؛ از جمله مجلات انجمن شیمی آمریکا

۴- دعوت از اساتید مختلف دانشگاه اراک به عنوان سخنران مدعو در همایش ها و سمینارهای معتبر خارج از کشور

۵- حضور تنی چند از اساتید دانشگاه اراک به عنوان محقق میهمان در معتبرترین دانشگاه ها و انستیتوهای علمی خارج از کشور

۶- تحقق تبدیل علم به ثروت در قالب طرح اشتغال پذیری دانشجویان کارشناسی با حضور در شرکت های دانش بنیان اعضای هیئت علمی دانشگاه اراک

وی از حضور دانشجویان سایر کشورها در دانشگاه اراک خبر داد و گفت : در حال حاضر تعدادی دانشجو از کشورهای همسایه در حال تحصیل در دانشگاه اراک می باشند که با اتخاذ سیاست های جدید در این مورد شاهد افزایش قابل ملاحظه جمعیت دانشجوی خارجی در دانشگاه خواهیم بود.

رشته های پر طرفدار به دانشگاه اراک می آیند

وی نوید ایجاد رشته های پر طرفدار و مورد نیاز بازار کار در سال آتی در دانشگاه اراک را خبر داد و اظهار کرد : در دانشگاه اراک ۷ دانشکده؛ ۳۰ گروه اموزشی؛ و بیش از ۱۰۰ کد رشته موجود میباشد و از  دو سال گذشته پذیرش دانشجوی کارشناسی در رشته های حقوق؛ اقتصاد؛ مدیریت صنعتی؛ فرش؛ صنایع دستی؛ آمار و  مشاوره محقق شده است. ایجاد رشته های علوم سیاسی؛ جامعه شناسی؛ حسابداری؛ گرافیک؛ طراحی لباس نیز از راهبردهای دانشگاه در سال آتی میباشد.

آدرس کوتاه :