مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه های استان مرکزی

با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت عتف برگزار شد:

مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه های استان مرکزی

به‌گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه های استان مرکزی با حضور دکتر علی خطیبی، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت عتف امروز دوشنبه ۱۸ مهر در دانشگاه اراک برگزار شد.
در این مراسم که روسا و اعضای هیات علمی دانشگاه های استان حضور داشتند، دکتر علی خطیبی اظهار داشت: یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم بازگشایی دانشگاه‌ها است، زیرا بر اساس گزارش‌ها، آسیب‌هایی که بواسطه غیرحضوری بودن دانشگاه دانشجویان را تهدید می‌کند بیشتر از آسیب ویروس کرونا است.
وی افزود: دشمنان فکر کرده اند که می‌توانند دانشگاه‌ها را که این همه شهید در راه اسلام و انقلاب تقدیم کرده‌اند و نیز جمهوری اسلامی ایران را که به مقام زن اعتبار بخشیده، توسط چند شبکه رسانه ای تخریب کنند، که خیالی باطل است. وی افزود: بخشی از هزینه‌هایی که پرداخت می‌کنیم هزینه استقلال، آزادی و آقایی در جهان است. امروزه شاهدیم که به برکت انقلاب اسلامی پنج کشور بزرگ دنیا به خاطر حل یک مسئله با ما مذاکره می‌کنند. کشورهای قدرتمند جهان دیگر برای ما جلسه تشکیل نمی‌دهند که در نهایت بگویند ایران چه کاری باید انجام دهد، بلکه ایران به عنوان یک قدرت بزرگ منطقه‌ای برای سرنوشت خود در مذاکرات شرکت می‌کند.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت عتف تصریح کرد: دشمنان ایران اسلامی امروزه به واسطه تحریم‌ها و دشمنی‌ها حتی در پذیرش مقالات اساتید کشور مانع ایجاد می‌کنند و با این حال نتوانسته‌اند جلوی رشد علمی کشور را بگیرند و جمهوری اسلامی رتبه نخست علمی در منطقه و رتبه شانزدهم جهان در این عرصه را کسب کرده است.
خطیبی در خصوص جایگاه دانشگاه ها در کشور گفت: رئیس جمهور محترم تاکید دارند که دانشگاه باید اتاق فکر دولت باشند‌ و لذا دانشگاه ها باید در مسائل اساسی کشور راهگشا باشند. وی در این راستا ادامه داد: به عنوان نمونه، سیاست‌ ابلاغی دولت افزایش تولید گندم از ۱۱ میلیون تن به ۱۸ میلیون تن است. این در حالی است که میانگین تولید گندم در هکتار در کشور حدود دو و نیم تن و نرم جهانی آن سه و نیم تن است. با افزایش تولید گندم از دو و نیم تن در هکتار به سه‌ تن در هر هکتار در کشور، تولید ۱۸ میلیون تن این محصول در کشور محقق می‌شود. از سوی دیگر در کشور ۴۲ دانشکده کشاورزی وجود دارد که اتفاقا یکی از این دانشکده‌ها در دانشگاه اراک است و لذا باید از ظرفیت دانشگاه‌ها در افزایش تولید گندم استفاده کرد.
در ابتدای این مراسم، دکتر مجتبی ذوالفقاری گفت: به قول شهید بزرگوار قاسم سلیمانی، در تهدیدها فرصتی است که در خود فرصت ها نیست. وی ادامه داد: تمامی تهدیدهای دشمنان در سال تحصیلی جدید را می توان با تلاش مسئولان و دانشگاهیان به فرصت تبدیل کرد.
وی افزود: فرهنگ برگ برنده جمهوری اسلامی در دنیا است و باید تلاش کنیم با تجاری سازی فرهنگ، زمینه صادرات فرهنگ در کنار محصولات صنعتی و کشاورزی فراهم شود.
رئیس دانشگاه اراک خاطرنشان کرد: هیچ کس همانند مسئولان نظام جمهوری اسلامی دلش برای مردم کشور نمی سوزد و مردم همانند گذشته اکنون نیز پشت سر مقام معظم رهبری تمامی توطئه های دشمنان را نقش بر آب می‌کنند.
وی در ادامه گفت: دانشجویان برخلاف چیزی هستند که دشمنان می خواهند و دل تمام مسئولان برای دانشجویان و دانشگاه می سوزد و آنان را دوست دارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: یک چهارم مفاخر کشور منصوب به استان مرکزی هستند و به لحاظ صنعتی نیز این خطه جایگاه بالایی در سطح کشور دارد.
نظری افزود: استان مرکزی هفت هزار و ۲۰۰ شهید والامقام در راه اسلام و انقلاب اهدا کرده‌ و به برکت رشادت و مجاهدت صنعتگران و دانشگاهیان در بسیاری از حوزه‌ها در کشور دارای جایگاه‌ بالا است.
وی ادامه داد: استان مرکزی در حوزه فناوری‌های نوین بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب دین خود را به اسلام و انقلاب ادا خواهد کرد

آدرس کوتاه :