مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج اساتید استان مرکزی برگزار گردید

مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج اساتید استان مرکزی برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، مراسم تکریم و تقدیر آقای دکتر محسن ذوالفقاری، رییس سابق بسیج اساتید استان و معارفه حجت الاسلام والمسلمین دکتر بیات با حضور مسئولین دانشگاه های استان، فرمانده سپاه روح الله و دکتر مردانی رییس بسیج اساتید کل کشور روز شنبه مورخ ۲۳ مرداد ماه در سال اجتماعات ۸ شهریور دانشگاه اراک برگزار گردید. 
 این مراسم با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید، سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و مدیحه سرایی ذاکر اهل بیت به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام آغاز گردید.
 
در ابتدای جلسه آقای جمال باقری رییس بسیج کارکنان به عنوان نماینده هیأت رییسه دانشگاه اراک به ایراد سخنرانی پرداختند.
ایشان ضمن خیر مقدم به حضار یاد و خاطره شهدای انقلاب به ویژه سردار حاج قاسم سلیمانی و شهید علیرضا بابایی را گرامی داشتند.
 
ایشان ایجاد تشکل های بسیج اساتید و بسیج کارکنان را از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانستند و بیان داشتند که وجود چنین تشکل هایی در پیشبرد اهداف عالیه انقلاب اسلامی و اسلامی شدن دانشگاه ها تاثیر بسزایی خواهد داشت.
 
در ادامه، سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در سخنرانی خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، شور و شعور را دو بال عزاداری در این ایام برشمردند که شعور آموزه های ناب قیام حضرت اباعبدالله الحسین می باشد و در تمام ادوار تاریخ می تواند سرلوحه زندگی بشریت قرار گیرد. درس آزادگی، ایستادگی در برابر ظلم و طاغوت، رعایت حق الناس، انس با قرآن و برپا داشتن نماز، بصیرت و دشمن شناسی و شناخت جریان های سیاسی، شهادت، ایثار و فداکاری و گذشت از جمله پیام های نهضت عاشوراست که بایستی در تار و پود زندگی مسلمین جهان نصب العین قرار گیرد.
فرمانده سپاه روح الله استان، در پایان ضمن آرزوی سلامتی و توفیق برای حجت الاسلام و المسلمین دکتر بیات، از زحمات و خدمات دکتر محسن ذوالفقاری تقدیر نمودند و ایشان را از چهره های برتر کشور در حوزه علم و دانش و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانستند.
دکتر محسن ذوالفقاری رییس سابق بسیج اساتید استان نیز با آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا، به بیان خاطراتی از شکل گیری بسیج و فعالیت های بسیج و حضور در جبهه های حق علیه باطل در ایام جنگ تحمیلی پرداختند.
ایشان کسب عناوین برتر بسیج اساتید در کشور به مدت چند سال و همچنین تالیف کتب مختلف با موضوعات دینی و انقلاب اسلامی و افزایش قابل توجه اعضای بسیج اساتید استان مرکزی، برگزاری دوره های جنگ نرم، برگزاری همایش ها و سمینارهای مختلف و... از جمله اقدامات شاخص بسیج اساتید استان مرکزی برشمردند.
دکتر ذوالفقاری، ابهت و آبروی بسیج در کشور را مرهون خون پاک شهدا دانستند و در پایان برای حجت الاسلام و المسلمین دکتر بیات آرزوی موفقیت نمودند.
دکتر مردانی ریاست بسیج اساتید کل کشور
بیان داشتند: امروز روز تحویل پرچم فرماندهی جنگ نرم از فردی به فرد دیگر است و تقارن آغاز مسئولیت رییس بسیج اساتید استان با شروع کار دولت مردمی و انقلابی را به عنوان امری مبارک یاد کردند  و  ادامه راه مقدس بسیج اساتید توسط مسئول جدید، هدفمند کردن تحقیقات و پژوهش در آموزش عالی، حرکت در مسیر مشخص شده بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، ایجاد تحول و مبارزه با فساد را از اصلی ترین وظایف مسئول بسیج اساتید برشمردند.
 
در پایان جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر بیات به ایراد سخنرانی پرداختند و پذیرش مسئولیت بسیج اساتید استان را افتخار بزرگ دانستند و آن را به عنوان فرصتی بی نظیر جهت خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برشمردند. ایشان در ادامه، بسیج را به عنوان مدرسه خودباوری، علم و دانش، ایستادگی و خودسازی معرفی نمودند و افزودند: سفره گسترده بسیج می تواند همه آحاد مردم را در خود جای دهد و با ایجاد ظرفیتی بی نظیر می تواند در رفع نیازهای جامعه و انقلاب حرکتی عظیم نماید.
 
در پایان مراسم، با قرائت حکم انتصاب حجت الاسلام والمسلمین دکتر بیات، ایشان به عنوان رییس بسیج اساتید دانشگاه های استان مرکزی معرفی گردیدند.
آدرس کوتاه :