اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

مراسم سوگواری امام حسین (ع) با حضور حضرت آیت الله توکل

مراسم سوگواری امام حسین (ع) با حضور حضرت آیت الله توکل

 

مراسم سوگواری امام حسین (ع)با حضور حضرت آیت الله توکل

در هفتمین روز ماه محرم مراسم عزاداری با حضور حضرت آیت الله توکل عضو مجلس خبرگان رهبری در مسجد فاطمه الزهرا واقع در پردیس سردشت دانشگاه اراک برگزار شد. در این مراسم معنوی حضرت آیت الله توکل استاد حوزه و دانشگاه در جمع پرشور عزاداران و مشتاقان اباعبدالله حسین گفت: برای افراد انسانی دو عالم وجود دارد، عالم برزخ که افراد بعد از فوت به آن عالم می روند و عالمی ماندگار است، دیگر عالم قیامت که افراد درآن وارد می شوند تا حساب آنها رسیدگی شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه افزودند؛ اینکه چه سوالاتی از افراد در عالم قیامت می شود اظهار نمودند، طبق روایات و احادیث ائمه (ع) اول از امانت و امانتداری که سوال کننده ملائکه هستند. دسته دوم از نماز شما پرسش خواهد شد و ایست سوم که ملائکه حضور ندارند و فرمان خداوند عالم نافذ است نام او را در صحنه محشر می برند اینجا ملائکه مستقر نیستند و اینجاست که حق الناس مطرح است.

استاد حوزه و دانشگاه در جمع دانشگاهیان بیان داشتند، حق الناس بر سه نوع است حق الناس مالی، حق الناس از لحاظ آبرو و حق الناس از لحاظ اعتقادی و کسی از پل صراط عبور نمی کند مگر حق الناس را ادا کرده باشد.


دانشکده ها

ویدیو ها