اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

مراسم شانزده آذر با تقدیر از دانشجویان نمونه

مراسم شانزده آذر با تقدیر از دانشجویان نمونه

مراسم گرامیداشت شانزده آذر روز دانشجو با حضور مهندس ایرج حسابی، اعضاء هیات رئیسه و جمع کثیری از دانشجویان در سالن اجتماعات هشت شهریوردانشگاه برگزار شد.

دکترسعید حمیدی رئیس دانشگاه اراک ضمن گرامیداشت روز شانزدهم آذر این روز بزرگ را به دانشجویان تبریک گفتند. مهندس ایرج حسابی فرزند دکتر محمود حسابی در جمع دانشجویان اراک به  زندگینامه دکتر حسابی اشاره نمودند. ایشان با عنایت به نقش معلمی دکتر حسابی اظهار داشتند: درکشور های دیگر شماری ازمنازل معلمین به موزه تبدیل می شود و این یکی از روشهای احترام به جایگاه مقام معلم و معرفی آن به نسل جدید می باشد اما متاسفانه در ایران انجام این فعالیتها بسیار کم رنگ می باشد.

مهندس حسابی در زمینه اهمیت و جایگاه کشورها در جهان کنونی خاطرنشان کردند:  از دیدگاه دکتر محمود حسابی اهمیت یک کشور به توپ، تانک و قوای نظامی آن نیست بلکه اهمیت یک کشور به نیروی انسانی ماهر، متخصص و متعهد می باشد و پیشرفت علمی ملاک برتری یک کشور محسوب می شود.

در مراسم شانزدهم آذر از 27 نفر از دانشجویان نمونه درحوزه های مختلف آموزشی، و فرهنگی در سه مقطع تجلیل شد. در مقطع کارشناسی17 نفر، در مقطع کارشناسی ارشد5 نفر در مقطع دکتری 5 نفربا کسب امتیازات لازم انتخاب شدند.

در ادامه مراسم هم 30 نفر از دانشجویان استعدادهای درخشان که در بین ورودیهای خود بالاترین امتیاز را داشتند در رشته های مختلف  لوح تقدیر دریافت نمودند.


دانشکده ها

ویدیو ها