مراسم پنجمین سالروز شهادت شهید علیرضا بابایی در دانشگاه اراک

مراسم پنجمین سالروز شهادت شهید علیرضا بابایی در دانشگاه اراک

پنجمین سالروز شهادت شهید مدافع حرم علیرضا بابایی، کارمند دانشگاه اراک در مسجد فاطمه الزهرا دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، پنجمین سالروز شهادت شهید مدافع حرم علیرضا بابایی، کارمند شهید دانشگاه اراک به همت نهاد مقام معظم رهبری در مسجد فاطمه الزهرا سلام الله دانشگاه اراک برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین مهدوی اطهر، نماینده دفتر نهاد رهبری در دانشگاه اراک، در ابتدای سخنان خود در توصیف مقام شهید اظهار کرد: شهید کسی است که جزو اموات به حساب نمی آید. شهید زنده است و تاثیرگذار. شهدا همگی در تمامی عرصه های سلامت، علمی و اجتماعی نقش آفرین بوده اند. آنچه که در بین همه شهیدان راه اسلام مشاهده می شود، اقامه نماز، اهمیت به پرداخت خمس و زکات و همچنین بی تفاوت نبودن به مشکلات اجتماعی (امر به معروف و نهی از منکر) است. اگر می خواهید ادامه دهنده راه شهیدان باشید، این ویژگی ها را در خود تقویت کنید.
وی درمورد شهدای مدافع حرم فرمود: شهدای مدافع حرم، شهدای خاص هستند. آنان از ولایت دفاع کرده اند. طبق گفتار شهید سلیمانی، برای آزاده زیستن، باید شهید بودن را تمرین کرد.
وی در ادامه در توصیف سیره شهید علیرضا بابایی، کارمند دانشگاه اراک افزود: ایشان به تمامی وظایف خود به خوبی عمل می کردند و نسبت به هیچ چیز و هیچ کس بی تفاوت نبود.
وی همچنین در اظهارات خود، اشاره ای به انتخابات ریاست جمهوری که پیش روی ماست نمود و فرمود: ما نه تنها خود باید در انتخابات شرکت نموده و وظیفه خود را به انجام برسانیم، بلکه باید دیگران را نیز به انجام این وظیفه شرعی و اجتماعی دعوت کنیم.
در پایان این مراسم از یابود شهید بابایی توسط ریاست دانشگاه، نماینده دفتر نهاد رهبری، معاونت دانشجویی و فرهنگی، مدیریت امور فرهنگی، مسئول بسیج اساتید و رییس حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه اراک رونمایی شد.