موفقیت چشم گیر اعضای هیأت علمی گروه مهندسی برق در چاپ مقاله در معتبرترین ژورنال حوزه مهندسی برق

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ دکتر امین میرزایی و دکتر مهدی رضوانی عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق و خانم صبا رحیمی دانشجوی کارشناسی رشته برق دانشگاه اراک موفق به چاپ مقاله ای با عنوان "مبدل دو سویه  DC-DC با سوئیچینگ نرم با به کارگیری یک سوئیچ کمکی"  در ژورنال IEEE Transactions on Industrial Electronics شده اند.

مشخصات  مقاله:

عنوان ژورنال: IEEE Transactions on Industrial Electronics

ایمپکت فکتور: 7.05

تیتر مقاله:

A Fully Soft-Switched Bidirectional DC–DC
Converter With Only One Auxiliary Switch

در این مقاله یک مبدل دو سویه DC-DC  با سوئیچینگ نرم پیشنهاد شده است. تمام المان های نیمه هادی در مبدل پیشنهادی دارای سوئیچینگ نرم بوده در حالی که مدار کنترل به صورت مدولاسیون پهنای پالس می باشد.. این شرایط فقط با به کارگیری یک سوئیچ کمکی حاصل شده است. بنابراین مبدل پیشنهادی در مقایسه با ساختارهای مشابه دارای پیچیدگی کمتری است. انتقال انرژی در مبدل پیشنهادی در طی عملکرد باک و عملکرد بوست به علت شرایط سوئیچینگ نرم بسیار بهینه می باشد. مدار کمکی در هر سیکل سوئیچینگ یک بار عمل می کند. مبدل تحلیل و در آزمایشگاه الکترونیک قدرت دانشگاه اراک در توان 250 وات ساخته شده است. نتایج عملی به طور کامل تحلیل های تئوری را تایید می کند.

شایان ذکر است که این ژورنال معتبرترین و بالاترین ژورنال در بین ژورنال های مهندسی برق در سطح جهان می باشد.

روابط عمومی دانشگاه اراک این موفقیت را به ایشان تبریک گفته و آرزوی موفقیت های روزافزون برای ایشان از درگاه احدیت مسئلت دارد.

 

آدرس کوتاه :