نام9 تن از اعضای هیات علمی دانشگاه اراک، در میان دو درصد دانشمند برتر جهان

نام9 تن از اعضای هیات علمی دانشگاه اراک، در میان دو درصد دانشمند برتر جهان

بر اساس متد جدید دانشگاه استنفورد،9 تن از اعضای هیات علمی دانشگاه اراک در میان دو درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفته اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک،  بر اساس متد جدیدی که در مقاله اخیر متخصصین دانشگاه استنفورد (۱۶ اکتبر ۲۰۲۰) در مجله PLOS ارائه شده است، دانشمندان دو در صد برتر در دو رده ی کل مقالات و مقالات 2019، رده بندی شده اند. که در رده ی کل مقالات (Long term)، نام  آقای دکتر خلیل فقیهی در لیست وجود دارد و در رده ی مقالات 2019 (Short term) نام هشت عضو هیأت علمی دانشگاه اراک لیست را مزین کرده است و افتخاری بزرگ برای دانشگاه اراک رقم زده است. در این لیست نام آقایان دکترعلی بابایی  و دکتر محمدیاسر معصومی از گروه شیمی، آقایان دکتر آبتین عبادی و دکتر سید محسن حسینی از گروه مهندسی شیمی، آقای دکتر حامد صفی خانی از گروه مهندسی مکانیک، آقای دکتر علی خدیوی از گروه  مهندسی باغبانی، آقای دکتر منصور قربان پور و خانم دکتر مهرناز حاتمی از گروه گیاهان دارویی، وجود دارد.   

گفتنی است گزارش تهیه‌شده توسط متخصصان در دانشگاه استنفورد، فهرستی از دانشمندان را شامل می‌شود که مقالات منتشرشده آن‌ها، پیشرفت در زمینه‌های مربوطه را تسریع و بر بهره‌وری سایر پژوهش‌گران نیز تاثیر به‌سزایی داشته است.

 

روابط عمومی دانشگاه اراک این موفقیت بزرگ را به جامعه دانشگاهیان تبریک عرض نموده و آرزوی سلامتی و توفیقات روزافزون برای این عزیزان دارد.