اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

نخستین مجمع عمومی دانش آموختگان دانشگاه اراک

نخستین مجمع عمومی دانش آموختگان دانشگاه اراک

نخستین مجمع عمومی دانش آموختگان دانشگاه اراک مورخ سی و یکم تیر ماه سال جاری با حضور فارغ‌التحصیلان و دانشجویانی از دهه‌های 50 تا 90 در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، رئیس هیات موسس انجمن دانش آموختگان دانشگاه اراک در این مجمع گفت: مجوز تاسیس انجمن دانش آموختگان دانشگاه اراک در سال 94 به همت تعدادی از دانش‌آموختگان و اساتید دانشگاه و به منظور استمرار و ارتباط دانشجویان با دانشگاه و ارتقاء توانمندی آنان بعد از فراغت از تحصیل و بهره‌مندی از سرمایه‌های علمی در راستای توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور اخذ شد.

دکتر عبدالعلی ذوالانواری افزود: این انجمن به مرور با تشکیل هیات موسس پس از تشکیل جلسات متعدد و تهیه اساسنامه فعالیت خود را با حمایت‌های مسئولان دانشگاه آغاز کرد و طی دو نشست اولیه از ایده‌ها و نظرات دیگر فارغ‌التحصیلان بهره‌مند شد. امروز در خصوص سازماندهی و برنامه‌ریزی به منظور برگزاری مجمع عمومی و انتخاب اعضای شورای عالی و هیات مدیره اقداماتی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه با تشکیل سایت انجمن، شرایط عضویت و شیوه اطلاع‌رسانی اعلام شده است،  تصریح کرد: انجمن مذکور به عنوان پل ارتباطی بین دانش آموختگان و دانشگاه سعی دارد گامی هرچند کوچک در راه رشد و اعتلای فرهنگی و علمی جامعه بردارد و این مهم میسر نمی‌شود مگر با برقراری ارتباط بیشتر با دانش آموختگان و استفاده از تجربیات علمی و اجتماعی این افراد. پیوستن این افراد به این جمع ما را در نیل به اهداف انجمن یاری می‌رساند.

ذوالانواری گفت: دانشگاه اراک از باسابقه‌ترین دانشگاه‌های کشور است که همواره با بهره‌گیری از اساتید مجرب در توسعه و پیشرفت کشور نقش بسزایی داشته است.

رئیس هیات موسس انجمن دانش آموختگان دانشگاه اراک اظهار کرد: فارغ‌التحصیلان این دانشگاه از جمله نیروهای شایسته کشور در زمینه‌های مختلف بوده و هر یک پس از فراغت از تحصیل در گوشه‌ای از کشور پهناور ایران مشغول فعالیت و خدمت‌رسانی هستند از این رو تشکل آنان در قالب انجمن دانش آموختگان می‌تواند موجب ارتقای سطح علمی، فنی و مهارتی اعضا شده و هم رونق فعالیت‌های فرهنگی را در پی داشته باشد.

ذوالانواری بیان کرد: اساسنامه و انجمن مذکور دارای ارکانی است که مجمع عمومی رکن اصلی آنرا تشکیل می‌دهد، شورای عالی انجمن و هیات اجرایی و هیات بازرسان و کمیته‌های تخصصی رده‌های بعدی این انجمن را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: بعدازظهر امروز کارگروه‌های علمی انجمن تشکیل می‌شوند که در راستای اشتغال و کارآفرینی، فعالیت‌های فرهنگی، مسائل رفاهی، ورزشی و ...دانش آموختگان فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به انواع عضویت در انجمن، گفت: انجمن مذکور دارای سه نوع عضو پیوسته، وابسته و افتخاری است؛ عضو پیوسته شامل دانش آموختگان دانشگاه اراک است، عضو وابسته شامل دانشجویان مهمان یا کسانی که بخشی از تحصیلات خود را در اینجا سپری کرده‌اند و اعضای افتخاری نیز کسانی هستند که خدمات ارزنده برای این دانشگاه ارائه کرده‌اند.

به گزارش ایسنا؛ در بخشی از این مراسم، پیام نماینده ولی‌فقیه به انجمن دانش آموختگان توسط مشاور وی در امور بانوان قرائت شد، همچنین رئیس روابط عمومی دانشگاه اراک نیز پیام رئیس دانشگاه اراک را قرائت کرد.

در ادامه، از میان حدود 40 نفر کاندیدا، با اکثریت آرا پنج نفر به عنوان اعضای شورای عالی انتخاب و یک نفر به عنوان بازرس انتخاب شد.

بنابراین گزارش، در این مجمع اساسنامه پیشنهادی انجمن دانش آموختگان دانشگاه اراک با رای‌گیری اعضای حاضر اصلاح شد و به تصویب رسید، انتخابات شورای عالی انجمن برگزار شد و عضوگیری، شناسایی و سامان‌دهی دانش آموختگان سال‌های گذشته صورت گرفت. همچنین در ادامه مراسم کارگروه‌های اقتصاد، خیریه و ازدواج، آموزش، پژوهش، فناوری، فرهنگی، رفاهی، انتشارات و روابط بین‌الملل تشکیل شد.

اعضای هیات موسس انجمن عبارتند از دکتر عبدالعلی ذوالانواری، فارغ‌التحصیل رشته فیزیک؛ کاظم مهدی‌پور، فارغ‌التحصیل رشته ریاضی؛ دکتر جعفر نظام‌دوست، فارغ‌التحصیل رشته فیزیک؛ اشرف جواهری، فارغ‌التحصیل رشته ادبیات فارسی؛ دکتر میترا نوری، فارغ‌التحصیل رشته زیست شناسی؛ محسن فدائی، فارغ‌التحصیل رشته فیزیک و دکتر فهیمه پرویزیان، فارغ‌التحصیل رشته مهندسی شیمی.

براساس این گزارش نتیجه آرا هیات مدیره انجمن دانش آموختگان دانشگاه اراک به شرح ذیل اعلام شد:

 

آقایان محمد رضایی 88 رای، بیاتانی 82 رای، فخرایی 61 رای، تقوایی راد 58، امام داد 39 رای، جعفرمنش 30 رای و خانم زهره نعمتی با 42 رای به عنوان اعضای اصلی و آقایان صیدی با 93 رای و حبیبی با 46 رای به عنوان بازرس انتخاب شدند.

و در پایان پیام دکتر حمیدی ریاست محترم دانشگاه اراک که توسط دکتر رئوفی قرائت گردد

به نام آن که بندگان را به کرامت و هزاران لطافت می نوازد

و به سوی خود می خواند،

سلام به تمامی همکاران خدوم در عرصه علم و دانش

بر آن شدیم تا با افتتاح کانون دانش آموختگان دانشگاه اراک چراغی برای راه طولانی و پر فراز و نشیب علم که این روزها بسیار نیاز کشور عزیزمان است برافروزیم. به جرات می توان گفت که اگر زحمات و درخشش ها در این عرصه کمرنگ شودند شاید هرگز شاهد پیشرفت های گوناگون در مبانی مختلف علمی، اقتصادی و فرهنگی نبوده و نخواهیم بود  پس به امید آنکه با تمامی دوستان در این مسیرهمراه باشیم.

جوانان امروز ، رهبران فردا و آیینه آینده می باشند و اگر بخواهیم   آینده هر جامعه ای را ارزیابی و پیش بینی کنیم باید جوانان و نوجوانان  آن جامعه را در نظر داشته و فردا را با فکر و فرهنگ آنها بسنجیم و البته در  رابطه با هر فرد هم قضیه از همین قرار است .

فارغ التحصیل شدن هم پایان یک مرحله از زندگی و شروع مرحله ای دیگر را نوید می دهد،لذا هدف از برگزاری این مراسم مشارکت چشم گیر و فعال فارغ التحصیلان محترم در توسعه و پیشرفت دانشگاه اراک در تمامی ابعاد می باشد.

همانطور که مستحضرید امروزه در عصر ارتباطات و دنیای پر سرعت که با پیشرفت روز افزون علوم همراه است، آنچه ملاک و پایه توسعه محسوب می شود علم و دانش است. یکی از راه های تحقق همگانی کردن این مهم، فرهنگ شرکت در امور خیر از جمله رفع نیازهای دانشگاه و دانشگاه سازی و همچنین تقدیر و حمایت از اقدامات سخاوتمندانه و ایثار گرانه ی خیّرین دانشگاهی  است که این امر با پشتیبانی شما عزیزان از بنیاد توسعه مردمی حامی دانشگاه اراک امکان پذیر خواهد بود.

امیدوارم تک تک شما خوبان از این بنیاد حمایت های لازم مادی و معنوی را داشته باشید تا بتوانیم دانشگاه اراک را در پیشرفت و نوآوری و حرکت در مرزهای دانش و پژوهش، همراه با مناعت طبع و عزت نفس در نوردیده و به قلل رفیع برسانیم.

همیشه زندگیتان به نور علم و دانش در پناه ایزد منان روشن باشد و شاهد پیشرفت های مختلف علمی و دانشگاهی در جامعه دینی و اسلامی برای این مرزو بوم باشیم.

دلتان به نور لطف خدا منور،

مشام جان تان  به شمیم بهار معطر،

لطف روزگار بر ایام تان مقرر و هر روز تان مظفر باد.

سعید حمیدی

ریاست دانشگاه اراک

29تیر ماه سال یکهزارو سیصدو نودو پنج هجری شمسی


دانشکده ها

ویدیو ها