اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

نشست رؤسای دانشگاه های استان مرکزی با حضور قائم مقام وزیر علوم

نشست رؤسای دانشگاه های استان مرکزی با حضور قائم مقام وزیر علوم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ دکترعبدالرضا باقری شنبه مورخ 15 اردیبهشت 97 در نشست روسای دانشگاه های استان مرکزی در ساختمان دکتر قریب دانشگاه اراک بیان نمودند: خیران تاکنون در آموزش عالی در حوزه زیرساخت ها، فناوری، کمک به دانشجویان بی بضاعت و کارهای بنیادی حرکت های سازنده ای داشته اند و این حرکت باید روز به روز شتاب بیشتری یابد.
وی بیان کرد: دانشگاه ها باید به سمت رفع نیازهای اجتماع حرکت کنند و در این راستا تعامل با مدیران دستگاه های اجرایی و معرفی توانمندی های دانشگاه ها امری ضروری است.
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: اگر توانمندی دانشگاه ها معرفی نشود انتظاری از تعامل و همکاری با سایر دستگاه ها و مدیران نیست.
وی اظهار کرد: پایان نامه های مختلفی در مراکز آموزش عالی تهیه شده اما نتایج آنها کمتر به جامعه ارائه شده و این مهم باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی گفت: منابع دولت محدود است و دانشگاه ها باید به دنبال منابع پایدار مالی باشند و در این راستا هر دانشگاه با توجه به شرایط مالی خود چاره اندیشی کند.
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: اخذ مدارک کارشناسی ارشد و دکترا به تنهایی افتخار آمیز نیست باید فارغ التحصیلان در هر مقطع تحصیلی با مهارت شغلی بالا تربیت شوند.
دکتر باقری در ادامه عنوان کرد: سالانه حدود 25 هزار دانشجوی در مقطع دکترا در مراکز آموزش عالی کشور تربیت می شوند که نگرانی های زیادی برای اشتغال این قشر وجود دارد.
وی گفت: توسعه تحصیلات تکمیلی در دستور کار قرار ندارد و محدودیت های قانونی نیز در این راستا وجود دارد.
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: اساتید دانشگاه ها وظیفه دارند حس امیدواری را به نسل جوان جامعه منتقل کنند زیرا نسلی که امیدوار نباشد انگیزه کاری در آینده نخواهد داشت.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: استان مرکزی مهد پرورش شخصیت های علمی و مفاخر بزرگ در کشور است و ظرفیت های علمی مناسبی در این استان وجود دارد.
علی اکبر کریمی افزود: استان مرکزی به لحاظ جمعیت دانشجویی نیز جزو استان های پرجمعیت است و باید به انتظارات این قشر پاسخ داده شود.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ظرفیت و توانمندی های زیادی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان مرکزی وجود دارد که باید نهایت بهره از این پتانسیل ها صورت گیرد.
در نشست روسای دانشگاه های استان مرکزی، مسائل و مشکلات دانشگاه های مختلف این استان از سوی روسا مطرح شد.
116 هزار دانشجو در 80 موسسه آموزش عالی در استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.


دانشکده ها

ویدیو ها