نشست سرپرست دانشگاه اراک با بانوان شاغل در این دانشگاه

نشست سرپرست دانشگاه اراک با بانوان شاغل در این دانشگاه

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، نشست سرپرست دانشگاه با بانوان شاغل در این دانشگاه  روز سه شنبه ۲۸ دیماه ۱۴۰۰ به‌ مناسبت هفته بزرگداشت و تکریم روز زن برگزار شد. در این نشست بانوان شاغل در دانشگاه اراک به بیان مشکلات کاری و نیازهای شغلی خود پرداختند. 
سرپرست دانشگاه اراک در این نشست گفت: مقام زن، مادر و همسر مقامی است که در انقلاب اسلامی بطور جدی مد نظر قرار گرفته است و متن انقلاب مملو از نقش زنان تاثیر گذار است، همانطور که در دین اسلام نیز نقش حضرت فاطمه(س) بسیار ستودنی است. 
مجتبی ذوالفقاری اظهار کرد: لازم به ذکر است که زیربنا و اصل جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند، لذا درنظر گرفتن جایگاه بانوان در قوانین و ساز و کارهای شغلی الزامی‌است. 
وی در پاسخ به سوالی در خصوص تبدیل وضعیت بانوان شاغلی که از خانواده شهدا و ایثارگر هستند افزود: زمانی که یک قانون تصویب می‌شود، دانشگاه مجری قانون است هر چند گریزی از تضادها و اختلاف‌های احتمالی برخواسته از آن نیست. بنابراین لازم است برطرف سازی مشکلات قانونی‌ای که اعتراضات بسیاری را بدنبال دارد، به‌جهت جلوگیری از مشکلات شغلی، مدنظرقرارگیرد. البته با بررسی امتیازات ارائه شده به خانواده شهدا و ایثارگر و درنظر گرفتن شرایط زندگی آنها، به این نتیجه می‌رسیم که این امتیازها برای این خانواده‌ها خدمات چندان بزرگ و چشمگیری نیست.
دکتر ذوالفقاری با تصریح بر این نکته که دانشگاه "تجارت‌خانه نیست و امکان ورشکستگی ندارد" ادامه داد: دانشگاه نباید با یک موسسه تجاری اشتباه گرفته شود و لازم است از شان و ظرفیت خود، درآمدزایی کند، همچنین از عدم رعایت شان خود در کسب درآمد پرهیز کرده و از این طریق درآمدی پایدار برای خود ایجاد کند.
آدرس کوتاه :