نشست صمیمانه رییس کل دادگستری استان مرکزی با مسئولین دانشگاه اراک

نشست صمیمانه رییس کل دادگستری استان مرکزی با مسئولین دانشگاه اراک


حجت‌الاسلام موسوی در آستانه روز دانشجو با مسئولین دانشگاه اراک دیدار نمود

نشست صمیمانه رییس کل دادگستری استان مرکزی با مسئولین دانشگاه اراک

حجت‌الاسلام موسوی در آستانه روز دانشجو با مسئولین دانشگاه اراک دیدار نمود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، حجت الاسلام و المسلمین موسوی رییس کل دادگستری استان مرکزی در آستانه روز تکریم مقام دانشجو با مسئولین دانشگاه اراک ملاقات کرد.

حجت الاسلام موسوی ضمن عرض تبریک روز دانشجواظهار کرد:تمام افتخارات کشور برخواسته از جامعه علمی است. امیدواریم پس از پشت سرگذاشتن شرایط بحران بیماری کرونا شاهد رونق بیش از پیش اقدامات پژوهشی کارآمد در دانشگاه ها باشیم، چرا که اگر در تمام مسائل نگاه، نگاهی علمی باشد آسیب شناسی مرتفع می گردد و روند پیشرفت با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت.

 

وی با اشاره به ظرفیت های دانشگاه اراک، به عنوان دانشگاه جامع استان مرکزی افزود: لازم است  دادگستری استان مرکزی در مسائل اجتماعی و اقتصادی و صنعتی کارگروه های مشترکی را ایجاد کند تا با نگاهی دانش بنیان، آسیب شناسی انجام پذیرد.
مسائل و مشکلات خانوادگی  و اجتماعی در تمام جهان است اما مناسب ترین راه آسیب شناسی این مشکلات در دانشگاه است. نگاه علمی و دانش محور ضرورت جامعه ماست که راه آن تشکیل کارگروه  های متعدد با حضور متخصصان است

 

رییس دادگستری استان مرکزی با اشاره به شهادت شهید فخری زاده گفت: در سال های اخیر شاهد ترورهای ناجوانمردانه ی دانشمندان بزرگ کشورمان بودیم که نشانگر آن است علم و دانش بیشتر از هر مسئله ای برای کشور ما اقتدار و سربلندی فراهم ساخته است که دشمنان تاب این اقتدار را ندارند.

دکتر سعید حمیدی، رییس دانشگاه اراک نیز در این گفت و گو اظهار کرد:چندی پیش جلسه پیشگیری از وقوع جرم در دانشگاه اراک با حضور دانشگاهیان دانشگاه اراک و دادگستری استان مرکزی برگزار شد که ماحصل آن در اولین اقدام  تشکیل کمیته جلوگیری از وقوع جرم در دانشگاه بود. پس از آن احکامی در این زمینه صادر گردید و به استحضار کلیه کارکنان دانشگاه اراک رسانیده شد.


وی افزود: از آنجایی که رشته های تحصیلی در دانشگاه اراک متناسب با نیاز جامعه  اقتصادی و اجتماعی ما گسترش و تکامل می یابند، دانشگاه اراک  در زمینه های تربیت دانشجویانی زبده که بتوانند نقش ارزنده ای در کاهش مشکلات اقتصادی و اجتماعی داشته باشند و سوق دادن پایان نامه های علمی پژوهشی به این مسائل و همچنین حضور افراد متخصص به واسطه آموزش این رشته ها در دانشگاه جهت تشکیل کارگروه های متعدد با دادگستری استان مرکزی آماده همکاری خواهد بود.

در انتهای این دیدار نیز حجت الاسلام و المسلمین مهدوی اطهر نماینده دفتر نهاد رهبری در دانشگاه اراک ضمن اشاره به ظرفیت های گسترده دانشگاه اراک عنوان کرد: دانشگاه اراک به دلیل حضور اساتید مجرب و جوان خود می تواند در تخصصی ترین مسائل اجتماعی و اقتصادی و صنعتی به حمایت جامعه بپردازد.

آدرس کوتاه :