نشست مشترک دانشگاه اراک و مرکز‌ تبادلات اکادمیک آلمان (DAAD) در ایران

با هدف ارائه راهکارهای تعامل و همکاریهای مشترک میان دانشگاه ها، ‌اساتید و دانشجویان دانشگاه های آلمان و دانشگاه اراک برگزار شد:

نشست مشترک دانشگاه اراک و مرکز‌ تبادلات اکادمیک آلمان (DAAD) در ایران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، این نشست در تاریخ سوم اردیبهشت ۱۳۹۸ و با حضور آقای دکتر کشاورز معاون مرکز تبادلات آکادمیک آلمان در محل آمفی تئاتر دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه اراک برگزار شد.

در این نشست که توسط دفتر همکاری‌های علمی بین المللی دانشگاه اراک و با همکاری مجدانه آقای دکتر علی رجایی عضو هیات علمی دانشگاه اراک و از اساتید مطرح کشور در حوزه زبان و ادبیات آلمانی برگزار شد، آقای دکتر کشاورز در ابتدا به معرفی ساختار آموزش عالی کشور آلمان پرداختند و شباهت های آن با دانشگاه های ایران را یادآور شدند.

در ادامه ایشان به معرفی انواع بورسیه‌ها و حمایت های مالی که توسط DAAD ارائه می شود پرداختند که شامل‌ حمایت های فردی و حمایت های گروهی بود.

حمایت های فردی شامل اعطای بورسیه برای دانشجویان جهت تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و پسادکتری و نیز فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان دکتری و اعضای هیات علمی بود.

حمایت های گروهی نیز شامل تأمین هزینه برای بازدیدهای دانشجویی و نیز راه اندازی رشته زبان آلمانی در دانشگاه‌های ایران و نیز حمایت از برگزاری کنفرانس های بین المللی در دانشگاه های ایران بود.

در‌ پایان نشست نیز، اساتید و دانشجویان به طرح سوالات خود پرداختند و آقای دکتر کشاورز نیز به سوالات پاسخ دادند.

آدرس کوتاه :