نشست مشترک هیأت رئیسه دانشگاه اراک با دانشگاه صنعتی اراک

نشست مشترک هیأت رئیسه دانشگاه اراک با دانشگاه صنعتی اراک

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، روز دوشنبه مورخ مورخ 10 تیرماه نشست مشترک هیأت رئیسه دانشگاه اراک و دانشگاه صنعتی اراک به منظور بررسی زمینه های همکاری های فی مابین و همچنین تعاملات بیشتر در اتاق شورای دفتر ریاست برگزار شد. در ابتدا  دکتر حمیدی رئیس دانشگاه اراک ضمن تبریک  به آقای دکتر آشتیانی به مناسبت انتصاب ایشان در سمت ریاست دانشگاه صنعتی اراک عنوان نمود: علی رغم مشکلات اقتصادی و مالی فراوانی که بر کشور و به ویژه بر دانشگاه ها حکمفرماست، بایستی از تمام ظرفیت ها و استعدادهای داخلی کشور و نیروی انسانی اعم از دانشجویان و اعضای هیأت علمی جهت بالا بردن کیفیت آموزش و پژوهش در دانشگاه ها که رسالت اصلی مراکز آموزش عالی می باشد، استفاده نمود.ایشان اظهار نمود: لزوم هدایت پایان نامه های تحصیلات تکمیلی به سمت نیازهای صنعت و جامعه از ضرورت های امروزی دانشگاه ها می باشد. ایشان در ادامه توجه ویژه به فرهنگ، اخلاق و ارج نهادن به ارزش های والای انسانی، برخورد مناسب با نسل حوان و تکریم آنها به عنوان آینده سازان این مرز و بوم را از مهمترین اهداف دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برشمرد. وی در پایان سخنان خود بر لزوم تعامل هرچه بیشتر بین دو دانشگاه اراک و دانشگاه صنعتی اراک و استفاده از ظرفیت های موجود در پیشبرد اهداف دانشگاه تأکید نمود.
در ادامه جلسه آقای دکتر آشتیانی رئیس دانشگاه صنعتی اراک ضمن اعلام آمادگی دانشگاه صنعتی اراک برای شروع همکاری های گسترده با دانشگاه اراک، بر لزوم پرهیز از موازی کاری در فعالیت های دو دانشگاه، تشکیل کمیته های مشترک به منظور ایجاد بسترهای هم افزایی بین دو دانشگاه تأکید نمود. ایشان در ادامه اظهار نمود که دانشگاه صنعتی اراک گام های بزرگی در حوزه تحقیقات صنعتی و پژوهش انجام داده است و آماده در اختیار گذاشتن این تجربیات به دانشگاه اراک می باشد.
در ادامه  حجت الاسلام و المسلمین مهدوی اطهر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، ضمن عرض تبریک به آقای دکتر آشتیانی، بر لزوم تعمیق و گسترش فعالیت های فرهنگی در سطح استان و توجه بیشتر به توسعه فعالیت های حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان تأکید نمود.
در پایان مقرر گردید کمیته های مشترکی از اعضای هیأت علمی دو دانشگاه در حوزه های پژوهش، فناوری و ارتباط با صنعت و همچنین حوزه امور دانشجویی و فرهنگی به منظور ارتقاء همکاری های دو جانبه تشکیل گردد.

آدرس کوتاه :