نشست ملی زیست فناوری 27 آذر ماه در دانشگاه اراک برگزار می شود

دکتر مجید مهدیه دبیر اجرایی نشست ملی زیست فناوری عنوان نمود:

نشست ملی زیست فناوری 27 آذر ماه در دانشگاه اراک برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ دکتر مجید مهدیه دبیر اجرایی  نشست ملی زیست فناوری گفت : باتوجه به این که این گردهمایی در استان مرکزی و شهر صنعتی اراک برگزار می شود منحصرا به زیست فناوری محیط زیست پرداخته می شود.

وی افزود: هدف این نشست پیشبرد علم زیست فناوری در محور های زیر می باشد:

1-معرفی محور های تقسیم کار ملی زیست فناوری

2-معضلات زیست محیطی استان مرکزی

3-زیست فناوری محیط زیست

4-زیست فناوری در رفع آلودگی پساب ها

6-زیست فناوری در رفع آلودگی هوا

7-مالچ های بیولوژیک برای کنترل ریزگرد ها

عضو هیآت علمی گروه زیست شناسی دانشگاه اظهار نمود: این نشست با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری که زیر نظرمعاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری است برگزار می شود. رسالت این ستاد توسعه بیشتر زیست فناوری در سراسر کشور است.

وی افزود: حضور در این همایش برای همگان آزاد و رایگان است و علاقمندان و محققان جهت ثبت نام می توانند با دبیرخانه این همایش تماس بگیرند.

دکتر کمیجانی دبیر علمی این نشست نیز در مورد اهمیت این نشست اظهار کرد: این نشست به لحاظ محور هایی که در آن مورد بررسی قرار می گیرد بسیار پر اهمیت است. بخشی از سخنرانان این مراسم از سخنرانان داخلی دانشگاه و بخشی دیگر از سراسر کشورهستند که در بخش های مختلف ذکر شده فعالیت های پژوهشی شاخصی داشته اند.

 علم بیوتکنولوژی یا زیست فناوری، یکی از فناوری های نوین است که در حوزه های کشاورزی، صنعت، محیط زیست، پزشکی و پیرا پزشکی بسیار پرکاربرد است. در تعریف کلی این علم  می توان به استفاده از موجودات زنده یا محصولات آن ها برای بهبود ورفع مشکلات بشر توجه ویژه داشت.

این علم علمی درآمدزا است چرا که کشور هایی که در حوزه زیست فناوری پیشرو هستند درآمد و ارز آوری زیادی را در این زمینه دارا هستند.

 

آدرس کوتاه :