اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

نشست نمایندگان منتخب استان مرکزی در دانشگاه اراک

نشست نمایندگان منتخب استان مرکزی در دانشگاه اراک

نشست نمایندگان منتخب استان مرکزی در دانشگاه اراک

اولین نشست نمایندگان منتخب استان مرکزی در دانشگاه اراک با حضور هیات رئیسه و مدیران دانشگاه در سالن اجتماعات دانشکده علوم پایه برگزار شد.

دکتر سعید حمیدی رئیس دانشگاه اراک در جمع اعضاء نمایندگان منتخب استان مرکزی گفت: دانشگاه پشتیبان علمی خیلی خوبی برای قانون گذاری و همچنین رفع مشکلات و مسائل استان مرکزی است. دکتر حمیدی در زمینه تصویب قوانین در کشور اظهار داشتند طبق گزارشات ما در حدود 12500 قانون در کشور داریم که این آمار پنج الی شش برابر دیگر کشورها می باشد که این بازگو کننده تورم قانون در کشور است. رئیس دانشگاه اراک در ادامه بزرگترین معضل در نظام آموزش عالی را گسترش بی رویه مراکز آموزش عالی درکشور بیان نمودند که فقط در استان مرکزی 82 مرکز به فعالیت مشغولند که این روند باید به صورت منطقی کنترل شود.

رئیس دانشگاه اراک در زمینه تخصیص درآمدها به مراکز آموزش عالی اظهار داشتند، عدالت در توزیع اعتبارات می بایست رعایت شود و این در حالی است که بیشتر اعتبارات به دانشگاههای بزرگ اختصاص دارد.

دکتر ایمانی مقدم مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان مرکزی ضمن خیر مقدم به نمایندگان منتخب استان مرکزی در زمینه فعالیتهای نمایندگان خاطر نشان کردند، در مباحث جناحی و جناح بازی ما باید دنبال حق و حقیقت باشیم و از نظر شرعی به سیزه ائمه معصومین بسنده کنیم.

محمد حسینی نماینده منتخب دهمین دوره مجلس شورای اسلامی طی سخنانی ضمن تشکر از دانشگاه اراک در میزبانی این نشست، از اتحاد و همدلی که در بین نمایندگان منتخب دوره دهم مجلس صورت گرفته یاد کردند و آن را اقدامی بسیار مثبت در جهت همکاری و رفع مشکلات و مسائل استان بیان نمودند. ایشان از همکاری دانشگاهیان با نمایندگان منتخب استان مرکزی استقبال نمودند.

نماینده منتخب مردم تفرش، فراهان و آشتیان در بحث قانون گذاری درکشور بیان داشتند در کشور ما در حال حاضر مجلس به تنهایی قانون گذار نیست بلکه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبات هیات امناء دانشگاه ها ... حکم قانون دارد. بنا براین تنها مجلس قانون تصویب نمی کند. یکی از معضلات در کشور قانون گریزی و عدم رعایت و توجه به قوانین و درست اجرا نکردن آن در کشور است. حسینی در ادامه در زمینه افزایش تعداد مراکز آموزش عالی در کشور این امر را ناشی سیاستهای نادرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانستند که بجای نگاه علمی یک نگاه جناحی و سیاسی در زمینه آموزش عالی حاکم بوده است.

محمد رضا منصور نماینده منتخب دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به ارتباط صنعت و دانشگاه اشاره کردند. ایشان تکنولوژی مدرن را یکی از مشکلات در صنعت بیان نمودند که زیرساختهای موجود بشدت نیازمند آن است و برای تکنولوژی جدید نباید به دنبال صنعت جدید باشیم، لذا در ایجاد تکنولوژی جدید شرکتهای دانش بنیان یکی از مراکزی است که توانایی انجام این کارها را خواهد داشت.

نماینده منتخب مردم ساوه در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ادامه افزودند، دانشگاه زمانی موفق خواهد بود که دانشجوی آن کار آفرینی نماید و دانشگاه زمانی موفق خواهد بود که بصورت کاربردی عمل نماید.

سید مهدی مقدسی نماینده منتخب مردم اراک در این جلسه از انسجام و همدلی نمایندگان منتخب مردم در استان مرکزی و امتیازات آن در استان مواردی را بیان داشتند. مقدسی خاطر نشان کرد یکی از علل موفقیت نمایندگان استان کرمان در دوره های گذشته هماهنگی و انسجام دربین آنها بوده که توانسته اند از بیشترین اعتبارات و بودجه جهت هزینه کرد در استان را جذب نمایند.

علی اکبر کریمی نماینده منتخب اراک در این نشست گفت استان مرکزی با داشتن 128 هزار دانشجو نسبت به جمعیت کل استان مرکزی از نسبت بالایی برخوردار است و این یک مزیت نسبی است.دکتر کریمی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشتند اقتصاد و فرهنگ ما متاثر از صنعت نفت است و دانشگاههای ما هم تحت تاثیر منابع نفتی است .نماینده منتخب مردم اراک یکی از آفتهای دانشگاهها در ایران را مدرک گرایی دانستند در حالیکه در کشور های دیگر علم را برای بهتر زندگی کردن بکار می گیرند.


دانشکده ها

ویدیو ها