نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه اراک با رئیس کل دادگستری استان

نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه اراک با رئیس کل دادگستری استان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ نشست هم اندیشی و پرسش و پاسخ اساتید و نخبگان دانشگاه اراک با رئیس کل دادگستری استان مرکزی روز دوشنبه 4 آذرماه در دانشکده علوم پایه برگزار شد.

دکتر حمیدی رئیس دانشگاه اراک در این نشست گفت: پیشرفت تکنولوژی می تواند عاملی برای کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری ها باشد که الکترونیکی شدن کلیه خدمات دستگاه ها و میز خدمت یکی از این راهکارها است اما به درستی در کشور هنوز صورت نگرفته است.

سپس رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: اساتید و فرهیختگان می توانند با پژوهش های علمی و دانشگاهی در سند تحول قوه قضائیه نقش موثری داشته باشند.

حجت الاسلام عبدالهی افزود: تغییرات بسیاری در فرهنگ ایجاد شده است برخی تنش ها را نیز به دنبال داشته است و نیاز است اساتید و فرهیختگان با همکاری و همفکری و کارهای علمی، قوه قضائیه را در کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری یاری نمایند.

وی افزود: بسیاری از اتفاقاتی که در کشور بدون ایجاد زیرساختهای فرهنگی رخ می دهد باعث ایجاد جرم انگاری می شود که می توان با فرهنگ سازی جلوی بسیاری از آنها را گرفت.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: قوه قضائیه می خواهد با فساد برخورد شود و عدالت محوری وجود داشته باشد که در این راستا قوه قضائیه با تقویت دستگاههای نظارتی خود و نظارت بر دستگاهها می تواند باعث شفاف عمل کردن دستگاهها شود.

اساتید و نخبگان دانشگاه اراک هم امادگی خود و بهره گیری از پتانسیل علمی در دانشگاه را اعلام کردند.

آدرس کوتاه :