اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

نشست هیات رئیسه دانشگاه با اساتید دانشکده فنی و مهندسی و دانشکده علوم ورزشی

نشست هیات رئیسه دانشگاه با اساتید دانشکده فنی و مهندسی و دانشکده علوم ورزشی

نشست هیات رئیسه دانشگاه با اعضای محترم هیآت علمی دانشکده فنی و مهندسی و دانشکده علوم ورزشی روز دوشنبه 30 بهمن ماه در سالن علم الهدی برگزار گردید.

در ابتدای این نشست دکتر حمیدی، ریاست محترم دانشگاه ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و سانحه سقوط هواپیما تهران- یاسوج هدف از این نشست را حل مسائل و مشکلات دانشکده ها دانستند.

دکتر حمیدی در ابتدا بیان نمودند: مسائل و مشکلات دانشکده ها با یکدیگر متفاوت است بنابراین ترجیح دادیم جلسات با دانشکده ها مجزا باشد.

یکی از شاخص های ارتقاء رتبه دانشگاه افزایش تعداد هیأت علمی است؛ که 4 سال گذشته تا به حال حدود 50 درصد رشد داشته ایم و علاقه مند هستیم تعداد اعضای هیات علمی به 400 نفر برسد.

ایشان در ادامه اشاره نمودند مشکلات و مسائل دانشکده ها را باید به تدریج حل نماییم. طبق خواسته ی ریاست محترم جمهوری براساس شیوه و نگرش جدید، بحث عمده کیفیت آموزش و اثربخشی دانشگاه در جامعه می باشد که ما هم باید تمامی تلاش خود را در این راستا داشته باشیم.

رئیس دانشگاه اراک، با اشاره به رعایت سرفصل دروس، بیان نمودند؛ باید سرفصل ها به روز باشد و دانشگاه ها باید تلاش نمایند تا دانشجویان دوره ی مهارت آموزی را بگذرانندکه  در این مورد مدیران گروه ها نقش مهمی دارند.

ایشان در ادامه از اعضای محترم هیأت علمی خواستند تا مسائل و مشکلات دانشکده ها را بیان نموده و پیشنهادهای خود  برای اثربخشی بهتر در دانشگاه اعلام نمایند.

مسائل و مشکلاتی حول موضوعات مختلف مطرح شد از جمله گروه مهندسی صنایع که بیان نمودند نیاز تجهیزاتی نداریم و نیاز نرم افزاری داریم همچنین جذب هیأت علمی عمده ترین مشکلات است.

دانشکده علوم ورزشی نیز به مشکلات و مسائل دانشکده پرداختند و گلایه از نبودن فضای کاربردی و آزمایشی و فضای سبز و کتابخانه و مشکلاتی از این قبیل اشاره نمودند .

سپس اعضای هیات علمی دانشکده ها به بیان پیشنهادات و مشکلات پرداختند.

در پایان دکتر فضلعلی، معاون پژوهش و فناوری و دکتر سلیمان نژاد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و دکتر صادقی معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی دانشگاه به مسائل و مشکلات پاسخ دادند.


دانشکده ها

ویدیو ها