نشست هیات رئیسه دانشگاه با معاونین و مدیران شهرداری اراک

نشست هیات رئیسه دانشگاه با معاونین و مدیران شهرداری اراک

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، روز شنبه مورخ 10 شهریور ماه 97، نشستی  با حضور هیأت رئیسه دانشگاه با معاونین و مدیران شهرداری شهر اراک در اتاق شورا ساختمان دکتر قریب برگزار شد.

در آغاز این نشست دکتر حمیدی رئیس دانشگاه به تشریح اهداف جلسه پرداختند و اظهار نمودند:‌ باید جهت حل مسائل روز دانشگاه با یکدیگر همکاری کنیم و در حوزه های مختلف مثل مدیریت پسماند، مدیریت مصرف آب می توان از پتانسیل اعضای هیات علمی دانشگاه اراک استفاده نمود.

رئیس دانشگاه افزودند: دانشگاه اراک همانند سال های گذشته جهت برآورده شدن این اهداف با ارگان های مربوطه همکاری خواهد کرد و تاکید داشتند برای رسیدن به این اهداف، همکاری ها می بایست دو طرفه باشند.

دکتر حمیدی اذعان داشتند:‌ در شهر اراک هیچ گونه آثاری از تابلوهای راهنمای مسیر برای دانشگاه مادر استان وجود ندارد و ایشان خواستار نصب تابلوی راهنمای مسیر در سطح شهر شدند.

در ادامه خانم محمدی، رئیس کمیسیون خدمات شهری، مشکلات و مسائل مربوط به شهر اراک را بیان و اظهار نمودند: فضاهای سبز شهر اراک نیاز به بازطراحی دارد و باید پارک فضایی باشد که خانواده ها در آن احساس آرامش کنند و همچنین وی در زمینه بازچرخانی آب افزود: آب باید بازچرخانی داشته باشد و اعضای هیات علمی دانشگاه می توانند در این امر به شهرداری کمک نمایند که برای فضای سبز استفاده شود و ما باید با دانشگاه رابطه ی تنگا تنگ داشته باشیم.

سپس دکتر امیر هدایتی عضو هیأت علمی گروه محیط زیست گزارشی در مورد زمینه همکاری دانشگاه با شهرداری اراک و توانمندی های دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه ارائه نمودند که در این گزارش موضوعاتی مانند اهمیت مدیریت محیط زیستی شهر اراک، عمده طرح ها و پروژه هایی که دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی توان انجام آن را به صورت کامل دارد، بازنگری طرح جامع پسماند شهرداری و اهداف تدوین طرح جامع فضای سبز بررسی گردید.

در انتها دکتر صادقی، معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی بیان نمودند: دانشگاه اراک جزء اولین دانشگاه هایی است که در آن مدیریت سبز راه اندازی شده است بنابراین می توان به عنوان مشاور از همکاران ما در این زمینه ها استفاده نمود.