نشست پرسش و پاسخ دانشجویان و مسئولین دانشگاه اراک

نشست پرسش و پاسخ دانشجویان و مسئولین دانشگاه اراک

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ نشست یکشنبه های مسئولین به میزبانی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در مسجد فاطمه الزهرا دانشگاه اراک برگزار شد. میهمانان این هفته آقای دکتر سلیمان نژاد معاون آموزش و هیات همراه ایشان بودند. در این نشست صمیمانه ابتدا دکتر سلیمان نژاد به ارائه مختصری از فعالیت های  واحدآموزش دانشگاه در دو سال گذشته پرداخت که راه اندازی سامانه گلستان به جای سامانه سما از مهم ترین آن ها بود.

در ادامه دانشجویان سوالات خود را در زمینه آموزشی مطرح کردند .

دکتر بداغی فرد، مدیر امور خدمات آموزشی در پاسخ به سوال دانشجویان پیرامون چگونگی تغییر رشته گفت: تغییر رشته، بلافاصله بعد از درخواست دانشجویان مورد بررسی قرار می گیرد و این بررسی طبق کارنامه محرمانه ای که در اختیار سازمان سنجش است صورت می گیرید. اما اگر تغییر توام با انتقال درخواست شود علاوه بر کارنامه محرمانه باید تمام شرایط دانشگاه مورد درخواست و همچنین دانشجو مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین افزود: امکان تحصیل همزمان در دو رشته برای دانشجویان وجود دارد و اگر دانشجو از دانشجویان استعداد درخشان باشد این روند آسان تر است. البته این روند برای دانشجویان آقا به گونه ای خاص تر است چرا که باید شرایط رفتن به نظام وظیفه نیز در آن اعمال شود.

دکتر سلیمان نژاد در پاسخ به انتقاد دانشجویان مبتنی بر حضور همزمان اساتید در دانشگاه و صنعت و عدم حضور پیوسته آنان در دانشگاه اظهار کرد: ارتباط اساتید با صنعت گام مهمی در راستای رسیدن به اهداف دانشگاه پیرامون ارتباط دانشگاه با صنعت است. که البته این حضور باید در چارچوب قوانین آموزشی باشد که اساتید حتما چهار روز کاری را در دانشگاه حضور یابند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اراک در پاسخ به سوال دانشجویان درمورد چگونگی اعتراض به برگه امتحانی گفت: این اعتراض یک حق قانونی است و دانشجو کاملا حق دارد که برگه تصحیح شده را رویت کند. وظیفه اساتید دانشگاه است که به اعتراضات دانشجویان پاسخ گو باشد. همان طور که ملاحظه می کنید در سایت گلستان نیز چنین امکانی فراهم شده است که اساتید هم میتواند در قسمت مربوطه پاسخ گوی اعتراضات دانشجویان باشند. همچنین در جلسه شورای آموزشی نیز این قضیه در حال  بررسی است که نحوه اعتراضات دانشجویان و رویت برگه تسهیل شود.

آدرس کوتاه :