نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همایش تقدیر از پ‍ژوهشگران برتر گروههای آموزشی دانشگاه اراک

همایش تقدیر از پ‍ژوهشگران برتر گروههای آموزشی دانشگاه اراک

همایش تقدیر از پ‍ژوهشگران برتر گروههای آموزشی دانشگاه اراک در سال95 با شعار" پ‍ژوهش تقاضا محور و تجاری سازی؛ زیربنای اقتصاد مقاومتی" به همت معاونت پژوهشی و توسعه فناوری دانشگاه و با حضور هیئت رئیسه دانشگاه و اساتید گروههای آموزشی درتاریخ27 دی ماه در سالن شهید علم الهدی دانشکده فنی و مهندسی برگزارشد.

همایش با قرائت قرآن توسط قاری برجسته استان جناب آقای عسگری آغاز و در ادامه دکتر فضلعلی معاونت محترم پ‍ژوهشی ضمن خیر مقدم و تشکر از حمایتهای ریاست دانشگاه در امر پژوهش اظهار نمودند 2پژوهشکده علوم و فناوری های نوین و علوم و فن آوری های نانو در دانشگاه تاسیس شده اند.

استفاده اساتید از دوره های فرا دکتری، تاکید بر تجاری سازی و فن آوری و توجه به مرکز رشد و مدرسه کارآفرینی از مهمترین مباحث مطرح شده توسط ایشان بود.

در ادامه دکتر سهرابی حقیقت دبیر کمیته تدوین برنامه استراتژیک دانشگاه با ارائه طرح " بررسی عملکرد پ‍ژوهشی دانشگاه اراک در توسعه قلمرو و دانش و مقایسه با برخی از دانشگاهها درسطح بالاتر" به بررسی سهم پژوهش و تولید علم درایران و کشورهای توسعه یافته و مقایسه کمی و کیفی آن پرداختند.

سخنران دیگر مراسم دکتر عیسی آبادی مدیر بین الملل دانشگاه در ادامه ی همایش به بیان تاریخچه فعالیتهای انجام شده حوزه روابط بین الملل دانشگاه در طی 1 سال اخیر پرداختند.

تاسیس رشته های مشترک بین دانشگاهی، عقد قرارداد همکاری با موسسه کایتک در کره جنوبی، راه اندازی وب سایت انگلیسی دانشگاه و تهیه کاتالوگ انگلیسی معرفی فعالیتهای دانشگاه از جمله مباحثی بود که ایشان در همایش مطرح نمودند.

دکتر حسن حیدری به نمایندگی از دانشکده علوم انسانی، دکترعلیرضا کریمی از دانشکده علوم پایه، دکتر آزاده کاظمی از دانشکده کشاورزی و دکتر عبدالرضا مقدسی از دانشکده فنی و مهندسی به بیان طرح ها و پیشنهادات و بیان مشکلات و موانع در مسیر پ‍‍ژوهش در دانشگاه اشاره نمودند.

در پایان همایش از 35 نفر ازاساتید گروههای آموزشی توسط هیئت رئیسه دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

 

اسامی پ‍‍ژوهشگران برتر گروه های آموزشی

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

گروه آموزشی

1

ابراهیم ابراهیمی

الهیات

2

امامعلی شعبانی

تاریخ

3

داریوش خواجوی

تربیت بدنی و علوم ورزشی

4

عباس صارمی

تربیت بدنی و علوم ورزشی

5

تورج سپهوند

روانشناسی

6

مجید عامریان

زبان انگلیسی

7

قاسم مختاری

زبان و ادبیات عرب

8

علی صباغی

زبان و ادبیات فارسی

9

مرتضی بیات

معارف اسلامی

10

اسماعیل پیغان

ریاضی

11

سیروس مرادی

ریاضی

12

مجید مهدیه

زیست شناسی

13

اکبر مبینی خالدی

شیمی

14

حسین صادقی

فیزیک

15

مهران شاه منصوری

فیزیک

16

علی اصغر قدیمی

مهندسی برق

17

سید محسن حسینی

مهندسی شیمی

18

عبدالرضا مقدسی

مهندسی شیمی

19

علیرضا آذربخت

مهندسی عمران

20

وحید رافع

مهندسی کامپیوتر

21

کوروش خورشیدی

مهندسی مکانیک

22

حسین حسن ن‍‍ژاد

مهندسی مواد و متالورژی

23

عبداله خدیوی خوب

باغبانی

24

موسی سلگی

باغبانی

25

حسینعلی قاسمی

علوم دامی

26

مهدی خدایی مطلق

علوم دامی

27

منصور قربان پور

گیاهان دارویی

28

مجید لشکری

ماشین آلات کشاورزی

29

مرتضی نادری

محیط زیست

30

مه نوش مقدسی

مهندسی آب

31

ناصر گنجی خرم دل

مهندسی آب

32

مجتبی ذوالفقاری

فناور برتر

33

علیرضا کریمی

IF   بالا

34

محمد سلیمان نژاد

H-index بالا

35

خلیل فقیهی

H-index بالا