همایش روز فیزیک

دانشگاه اراک:

همایش روز فیزیک

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ همایش بزرگ روز فیزیک 13 آذرماه در دانشگاه اراک برگزار شد. این همایش به منظور آشنایی بیشتر دانش آموزان مدارس شهر اراک با علم فیزیک و رشته ی فیزیک انجام پذیرفت.
این رویداد از بخش های متنوعی تشکیل شده بود که از میان آن ها می توان به  بازدید ازغرفه های علمی پژوهشی، انجام آزمایش های مختلف در آزمایشگاه های فیزیک با حضور دانش آموزان، سخنرانی ها و بحث های آزاد علمی با مشارکت اعضای هیات علمی گروه فیزیک اشاره کرد.

در این رویداد پروفسور نبیونی، عضو هیات علمی گروه فیزیک دانشگاه اراک ضمن تبریک این روز به تمام دوست داران علم، گفت: انسان فطرتاً میل به دانستن دارد و مرحله بعد استفاده کاربردی از علم است، اما در بین علوم  مختلف، علم فیزیک از آنجایی که به ماهیت پدیده ها می پردازد، بسیار پر اهمیت است. با مطالعه تاریخ و بررسی کارهای بزرگ علمی دانشمندان در اعصار مختلف به این مهم دست میابیم که سال ها بعد تازه اهمیت این آثار و پژوهش ها نمایان می شود و کاربردهای آنان پدیدار می شود، برای همین است که مثلا انیشتین کار علمی را انجام می دهد اما چندین سال بعد جایزه نوبل را دریافت می کند. بنابراین انتخاب مسیر زندگی برای آینده تا سال های سال اثرگذار خواهد بود.
وی ضمن معرفی دانشگاه اراک و گروه فیزیک گفت: رشته فیزیک در دانشگاه اراک قدمتی به اندازه نیم قرن دارد و گروه فیزیک دانشگاه اراک در مقطع کارشناسی موفق عمل کرده است و در دوره کارشناسی ارشد هم گرایش های متنوعی دارد.
وی در توصیه به دانش آموزان اظهار کرد: در هنگام انتخاب مسیر زندگی خود به این نکته مهم توجه کنید که چه محلی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنید. تحصیل در شهر خود نه تنها موجب استفاده از امکانات خوب دانشگاه اراک می شود بلکه باعث می شود ازکانون گرم خانواده نیز بهره مند شوید.

 

آدرس کوتاه :