وزیر اسبق وزارت علوم تحقیقات و فناوری:در دوران وزارت بنده 15 دانشگاه مستقل ایجاد شد

وزیر اسبق وزارت علوم تحقیقات و فناوری:در دوران وزارت بنده 15 دانشگاه مستقل ایجاد شد

دکتر مصطفی معین: در دوران وزارت بنده 15 دانشگاه مستقل ایجاد شد معین با اشاره به اینکه امروز دانشگاه اراک که در گذشته تنها یک شعبه بود به دانشگاهی جامع بدل شده است، افزود: در دوران وزارت بنده 15 دانشگاه مستقل ایجاد شد

دکتر مصطفی معین:

در دوران وزارت بنده 15 دانشگاه مستقل ایجاد شد

معین با اشاره به اینکه امروز دانشگاه اراک که در گذشته تنها یک شعبه بود به دانشگاهی جامع بدل شده است، افزود: در دوران وزارت بنده 15 دانشگاه مستقل ایجاد شد چراکه اعتقاد داشته و دارم که دانشگاه باید استقلال و آزادی علمی داشته باشد. جامعه دانشگاهی و نخبگان می­توانند برای خود تصمیمات درست اتخاذ کنند، حتی تشکل­های دانشگاهی نیز باید مستقل باشند، فرمایشی نباشند و از بیرون فضای دانشگاه خط نگیرند تا بتوانند شکوفایی لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه جوانان و دانشگاهیان باید پویا و سرزنده باشند، اما آسیب­هایی چون اعتیاد، بیکاری، ایدز، افسردگی، اختلالات روانی، کودک آزادی، همسرآزاری و ... رو به افزایش است، افزود: در کنار این مباحث گزارشی از وضعیت زنان ایران نیز که حاصل 1.5 سال تلاش پژوهشگران است، هفته آینده منتشر خواهد شد و مجموعه دولت نیز می­تواند از این نتایج استفاده کند.(نقل از ایسنا)

آدرس کوتاه :