پویش مهر/ گزارشی از عملکرد دانشگاهیان دانشگاه اراک در پویش های متعدد کمک به هموطنان آسیب دیده در حوادث غیر مترقبه کشور

پویش مهر/ گزارشی از عملکرد دانشگاهیان دانشگاه اراک در پویش های متعدد کمک به هموطنان آسیب دیده در حوادث غیر مترقبه کشور

به اندازه یک پلک زدن هم نگذشت، آنگاه دیگر هیچ پلکی توان یا تمایل باز شدن نداشت. سر پناهی که با تمام سنگی و چوبی بودنش، ملجا تمام آرامش ها بود در چند لحظه ای روی سر ها فرو ریخت.
در کنار آواری از سنگ و چوب و آهن های شکسته و پوسیده، آواری از ناامیدی و بی پناهی بود که هموطنان عزیز تر از جان ما را احاطه کرده بود.
ایران سربلند ما، مبتلا به درد های زیادی شده بود. از سویی زلزله ای دردناکی در قلبش برپا شده بود و از سوی دیگر سیل نامهربان لبخند مردمانش را با خود به یغما می برد.
دیری نپایید که مردم شریف سرزمین اسلامیمان، به گرد هم جمع شدند و بند بند امید را زنجیروار به سوی کسانی فرستادند که در میان امواج یا در میان آوار امید را گم کرده بودند.
خانواده دانشگاه اراک نیز با حضور بی سابقه خود برای دلجویی هموطنان شتافتند .
هویت‌ها را واژه‌ها و تصویرهای همدلی تکمیل نمی‌کند، این‌ها نیمی از راه است، ادامه‌ی راه عمل است، سه حرف کوچک که زندگی‌ای را عوض می‌کند. این گونه است که شعله های این نوع دوستی با گذشت زمان نه تنها فرو نمی نشیند، بلکه فروزان تر از قبل در جان ها جاری می شود.
بعد از شتافتن اعضایی از خانواده بزرگ دانشگاه اراک به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه و سرزمین سیل زده سیستان و بلوچستان و همکاری سازمان های ذی صلاح نیاز های مبرم هموطنانما در این مناطق شناسایی شد و بعد از مطرح شدن در محیط دانشگاه از طریق کمک های اعضای هیات علمی، کارمندان دانشگاه مبلغ 220042470 ریال و جمع آوری تعدادی کارت هدیه به ارزش 26290000 جمع آوری شد.
پس از آن تعدادی آبگرمکن دیواری(12عدد) به مبلغ 228000000 خریداری و 26290000 ریال به مردم نیازمند به حمایت روستاهای حیات الغیب و شهرستان پلدختر تقدیم گردید.
در مناطق سیل زده شرق کشور نیز( شهرستان جلگه سیستان و شهرستان رودبارجنوب استان کرمان) تدارکات ساخت تعدادی منزل مسکونی و تعدادی حمام و سرویس بهداشتی برای هموطنان مظلوم و نیازمند حمایتمان فراهم شده است.شایان ذکر است که هنوز هم رد امید هموطنان رنج دیده ما به سرشت آسمانی و طبع بلند شماست که انجام پروژه های یاد شده با تسریع بیشتری سرانجام پذیرد.
مهربانی های خود را به شماره کارت 6273811057047893 به نام هیات محبین الائمه نزد بانک انصار روانه سازید.
نام نیکو گر بماند زآدمی
به کزو ماند سرای زر نگار