کسب عنوان مقاله برتر و یکی از پایان نامه های برتر سال توسط فارغ التحصیل دوره دکترای دانشگاه اراک در مجامع بین المللی

کسب عنوان مقاله برتر و یکی از پایان نامه های برتر سال توسط فارغ التحصیل دوره دکترای دانشگاه اراک در مجامع بین المللی


دانش آموخته دکتری گروه زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه اراک موفق به کسب عنوان بین المللی مقاله و پایان نامه برتر سال شد.

کسب عنوان مقاله برتر و یکی از پایان نامه های برتر سال توسط فارغ التحصیل دوره دکترای دانشگاه اراک در مجامع بین المللی

دانش آموخته دکتری گروه زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه اراک موفق به کسب عنوان بین المللی مقاله و پایان نامه برتر سال شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، برای نخستین بار، مقاله علمی و پایان نامه از ایران و دانشگاه اراک به عنوان مقاله و پایان نامه برتر سال توسط انجمن بین المللی "آموزش زبان انگلیسی به سخنوران دیگر زبان ها" (تیسول)
(TESOL=Teaching English to the Speakers of Other Languages)برگزیده شد.

خانم آذر تاج آبادی دانش آموخته دکتری رشته آموزش زبان انگلیسی گروه زبان و ادبیات انگلیسی دردانشگاه اراک موفق به کسب عنوان مقاله و پایان نامه برتر سال از طرف انجمن بین المللی تیسول گردید.

دکتر موسی احمدیان،عضو هیات علمی گروه زبان دانشگاه اراک و استاد راهنمای این پایان نامه پژوهشی در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه اراک گفت: خانم آذر تاج آبادی که به تازگی پایان نامه دکتری خود را با راهنمایی اینجانب و مشاوره آقایان دکتر حمیدرضا دولت آبادی و دکتر هوشنگ یزدانی و با امتیاز عالی دفاع نموده است، در دو مسابقه برگزار شده توسط موسسه تیسول شرکت نموده و به کسب مقام برتر دست یافت. در بخش مقاله معتبر علمی، ایشان موفق به کسب عنوان:
The 2021 TESOL Award for Distinguished Research Recipient (جایزه سال 2021 محقق برجسته) برای مقاله چاپ شده از پایان نامه خود در مجله Language Teaching Research (index: SSCI/ISI) با ضریب تاثیر 2.6 و درجه کیفی Q1 گردید.

اولین محقق ایرانی از دانشگاه اراک برنده جایزه مقاله برتر تیسول شده است

دکتر احمدیان اظهار کرد: این مسابقه از سال 2005 برگزار شده و هر سال یک مقاله برگزیده می شود. در طول پانزده سال برگزاری این مسابقه، این اولین بار است که محققی از ایران برنده جایزه مقاله برتر تیسول شده و باعث خرسندی ست که نام دانشگاه اراک در فهرست برگزیده شدگان از دانشگاه های شناخته شده و مطرح دنیا همچون میشیگان، کالج لندن، بریتیش کلمبیا، نانیانگ، اکلند، و تمپل آورده خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر این، در قسمت دوم مسابقات، کمیته برنامه ریزی همایش در بخش تحقیقات دانشجویان تحصیلات تکمیلی تیسول، پایان نامه دکتری خانم تاج آبادی را با عنوان "بررسی تأثیر انگیزه ها و الگوهای تعاملی بر بازخورد همسالان، راهبردهای تکیه گاه، پیشرفت نگارش، و نگرش انگلیسی آموزان بر اساس چهارچوب استورچ" در جمع پایان نامه های برتر پذیرفته است.
به موجب این موفقیت ها، ایشان در دو نقش سخنران افتخاری همایش تیسول و سخنران کلیدی بخش تحقیقات دانشجویان تحصیلات تکمیلی در این همایش که در تاریخ 24 تا 27 مارس 2021 برگزار می شود شرکت خواهند نمود. این همایش در ایالت تگزاس آمریکا برگزار می شود، که در سال میلادی جدید به دلیل رعایت پروتکل های سازمان جهانی بهداشت به صورت غیر حضوری و بر خط انجام خواهد شد.

عضو هیات علمی گروه زبان انگلیسی دانشگاه اراک تصریح کرد: انجمن تیسول بزرگ ترین انجمن تخصصی آموزش زبان انگلیسی است که در سال 1966 در ایالت متحده آمریکا تاسیس شد و در حال حاضر حدود چهل و چهار هزار عضو فعال از 109 موسسه و دانشگاه در سراسر جهان دارد. این انجمن برگزار کننده یکی از معتبرترین دوره های تربیت مدرس زبان انگلیسی و منتشر کننده دو مجله بسیار معتبر علمی TESOL Quarterly و TESOL Journal است. همچنین بزرگ ترین همایش سالانه مدرسین، محققین، و دانشجویان تحصیلات تکمیلی آموزش زبان انگلیسی هر ساله توسط این انجمن برگزار می گردد.
 
 
روابط عمومی دانشگاه اراک ضمن عرض تبریک به خانم تاج آبادی و اساتید ایشان، موفقیت روز افزون را از خداوند متعال برای ایشان خواستار است.
آدرس کوتاه :