گردهمایی خیرین نیک اندیش و افتتاح ساختمان جدید امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اراک

گردهمایی خیرین نیک اندیش و افتتاح ساختمان جدید امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اراک


به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک گردهمایی خیرین دانشگاه اراک همزمان با آیین افتتاح ساختمان جدید امور فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه اراک برگزار شد.
دکتر سعید حمیدی ریاست دانشگاه اراک در این مراسم گفت: مراسم امسال از آن جهت ویژه است که همزمان با افتتاح ساختمان امور دانشجویی و فرهنگی همراه شده است. این ساختمان، یادگار پرشکوه مرحوم مهندس رادسر است که سال ها نام وی را استوار می سازد.
وی اظهار کرد: دانشگاه محل علم و دانش است وانتظار می رود که دانشگاه  حلال مسائل باشد. بنابراین وظیفه اصلی توسعه و حمایت دانشگاه به عهده دولت است اما حمایت های مردمی بازوی قدرتمندتری  برای توسعه دانشگاه ها است. خوشبختانه در سال های اخیر حمایت های مردمی به سمت مراکز علمی جهت گیری شده است.
ریاست دانشگاه اراک با گلایه از تعدد دانشگاه ها در کشور اظهار کرد: تعدد دانشگاه ها در کشور ممکن است به معضل برای آینده کشور تبدیل شود. امیدواریم از این تعدد کاسته شود و در عوض به کیفیت دانشگاه افزود شود. اگر این کیفیت به دانشگاه ها سوق داده شود دانشگاه می تواند به هدف خود که ارتباط هرچه بیشتر با صنعت است روی آورد. 
دکتر حمیدی به موفقیت هایی که دانشگاه اراک در سال های اخیر کسب کرده است اشاره کرد و تصریح کرد: در دانشکده علوم پایه بیش از پنجاه شرکت دانش بنیان قرار دارد که به تولید فناورانه محصولات رسیده اند.
صنایع ما با تکنولوژی بالا نیستند، به دلیل فاصله زیاد مراکز صنعتی با علم روز، این مراکز نمی توانند در تکنولوژی پیشتاز باشند.
وی در خطاب به خیرین حاضر در این گردهمایی گفت: ما از شما به عنوان سفیران دانشگاه انتظار داریم که یاری گر انجمن مردمی توسعه دانشگاه باشید.
وی افزود: دست جوانان مملکت با همت عالی شما به مراتب عالیه می رسد وامید است که شما منادیان انجمن باشید.
دکتر الماسی  رییس مجمع خیرین دانشگاه کاشان در گردهمایی ترنم مهر دانشگاه اراک گفت: کسانی که می بخشند سروران این جامعه اند. تعامل و ارتباط بهترین رویکرد انسان های متعالی است و باعث برتری انسان ها می شود. این جمله معروف است که کریمان عارف هستند؛ این را بدانیم که بخشندگان، خدا را بهتر از دیگران می شناسند. هیچ حرفی بدون عمل تاثیر ندارد و نیت و عمل خیر در دیگران اثر جاوید می گذارد.
جناب آقای عظیمی مقدم خیر نیک اندیش دانشگاه اراک در این مراسم در سفارش به دیگران در انجام کار های خیر گفت: هر کس جای یک دانشجو را در دانشگاه باز کند گویی درب یک زندان را به روی افراد زیادی بسته است. امید است روزی مشکلات مالی مانع پیشرفت دانشگاه نشود و دانشگاه شهر ما جز برترین دانشگاه های کشور شود.
استاد محمد مینا رییس انجمن مردمی توسعه دانشگاه اراک در این مراسم اظهار کرد :باید به فکر دانشجویان این دانشگاه بود.
دولت ها موظف به فراهم سازی زمینه های پیشرفت دانشگاه ها هستند. این که دانشگاه در فشار  مالی باشد باعث می شود دانشگاه درگیر مسائل جزئی باشد و از اهداف بزرگ خود باز بماند. ایراد در نگرش مسئولین است و باید دید عمیق تری به مسائل ایجاد شود.
وی افزود: ما نمود فعالیت های دانشگاهی را به عنوان شهروند نمی بینیم. دانشگاه و جامعه از یکدیگر فاصله گرفته اند برای همین فاصله میان جامعه و دانشگاه، دانشگاه را به مشکلات این چنینی رسانده است.
در پایان این مراسم ساختمان جدید امور دانشجویی و فرهنگی که توسط مرحوم رادسر، خیر نیک اندیش دانشگاه اراک احداث گردید، افتتاح شد و از پروژه های  عمرانی در دست اقدام دانشگاه اراک بازدید به عمل آمد.

آدرس کوتاه :