اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها

گزارش مراسم رونمایی از دستگاه فریز درایر صنعتی در دانشگاه اراک

گزارش مراسم رونمایی از دستگاه فریز درایر صنعتی در دانشگاه اراک

مراسم رونمایی از دستگاه فریز درایر صنعتی در دانشگاه اراک

مراسم رونمایی از دستگاه فریز درایر صنعتی با حضور فرمانده نیروی دریایی سپاه، رئیس بسیج سازندگی کشور و مسئولین استانی در دانشگاه اراک  برگزار شد. دکتر سعید حمیدی رئیس دانشگاه اراک در این نشست گفت: دانشگاه اراک در سال 1350 تاسیس گردیده است و یکی از دانشگاههای قدیمی کشور محسوب می شود. دکتر حمیدی در بخش از سخنان خود اظهار داشتند: آنچه مدیریت فعلی تاکید دارند تلاش مضاعف جهت رسیدن به توسعه پایدار است. در شرایط کنونی آموزش عالی ایران در تولید علم رتبه اول و در زمینه رشد علمی در جهان رتبه دوم را کسب نموده است. رئیس دانشگاه اراک ضمن تاکید فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه دانشگاهها، اثر بخشی دانشگاهها را بسیار مهم دانسته اند که در زمینه رفع مسائل، رشد و توسعه کشور بسیار تاثیر گذار می باشند.

دکتر مجتبی ذوالفقاری مجری طرح در جمع پژوهشگران بیان داشتند، اگر هرکسی به اندازه حد خودش تلاش نماید بسیاری از مسائل رفع خواهد شد و حتما اقتصاد مقاومتی با تمام مشکلات پیروز خواهد شد. دکتر ذوالفقاری در ادامه گفت: از اواخر سال 1393 کار ساخت دستگاه را شروع شد یک سال کار طراحی و یکسال نیم کار ساخت طول کشید و در سال 1395 به اتمام رسید و تکنولوژی دستگاه کاملا بومی است.

دکتر ذوالفقاری خاطر نشان کردند، در دنیا پنج کشور به این تکنولوژی رسیده اند و کشور ایران ششمین کشوری است که به این فناوری دست یافته است.

در این نشست سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران کشور گفت: ملت ایران در طول این چند سال امتحان بزرگی را پس داده اند و همواره موفق بوده اند. در شرایط اقتصاد مقاومتی اگر کسی با جان دل پای کار بیاید و تمام کمال حضور داشته باشد حتما موفق خواهد بود و خداوند به بندگان خود بشارت داده است که آنها را حمایت خواهد نمود.

امروز که این مراسم با نام شهید بزرگوار انصاری برگزار شده می تواند هر روز چندین نمونه در کشور اتفاق بیافتد. در پایان از دستگاه فریز درایر صنعتی با حضور مسئولین کشوری و لشکری رونمایی گردید.


دانشکده ها

ویدیو ها