گفت و گوی صمیمانه مسئولین و دانشجویان دانشگاه اراک در شرایط خاص کرونا

گفت و گوی صمیمانه مسئولین و دانشجویان دانشگاه اراک در شرایط خاص کرونا


مسئولین و دانشجویان دانشگاه اراک در دیداری زنده و مجازی در زمینه مسائل و مشکلات ناشی از تعطیلی دانشگاه به گفت و گو پرداختند.

گفت و گوی صمیمانه مسئولین و دانشجویان دانشگاه اراک در شرایط خاص کرونا

مسئولین و دانشجویان دانشگاه اراک در دیداری زنده و مجازی در زمینه مسائل و مشکلات ناشی از تعطیلی دانشگاه به گفت و گو پرداختند.

شرایط خاص کشور  به گونه ای رقم خورده است که حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه ها ممکن نیست. اما تاریکی های کرونا مانع برگزاری گفت و گو های صمیمانه دانشجویان و مسئولین دانشگاه اراک نشده است.

این نشست صمیمانه به  همت روابط عمومی دانشگاه اراک و به طور مجازی و زنده در دو جلسه مجزا میان معاونت امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اراک و همچنین مدیر کل آموزش دانشگاه برگزار شد.

بیش از صدها دانشجوی دانشگاه اراک نیز به صورت زنده در این گفت و گو شرکت کردند و سوالات خود را در زمینه مسائل دانشجویی، آموزشی و فرهنگی از مسئولان پرسیدند و مسائل و مشکلات ناشی از تعطیلی دانشگاه را به سمعشان رساندند.

برخی از نتایج مهم جلسات گفت و گو های مجازی به شرح زیر است:

1-جهت ارتقای کیفیت آموزش مجازی تیمی متشکل از متخصصان این حوزه تشکیل شده است که در جهت بهبود کیفیت و محتوا مناسب اساتید دانشگاه اراک را یاری می کنند

2-جهت پیگیری مسائل آموزشی دانشجویان، آیدی در فضای مجازی معرفی شده است که دانشجویان می توانند امور آموزشی خود را مانند حذف و اضافه و انتخاب واحد و... ثبت نمایند و امور آنان به طور غیر حضوری توسط واحد آموزش دانشگاه پیگیری خواهد شد

3-با توجه به ابلاغیه های وزارت علوم مبنی بر افزایش سقف تعداد واحد مجاز دروس معرفی به استاد تا سقف 10 واحد، مساعدت های لازم با دانشجویانی که چنین درخواستی را دارند انجام می شود. حتی دانشجویانی که در نیم سال قبل به دلیل سقف واحد مجاز موفق به اخذ دروس معرفی به استاد نشده اند طبق قوانین جدید در نیم سال جاری می توانند دروس را اخذ نمایند

4-شرایط برای درخواست حذف ترم بدون احتساب در سنوات در تمامی مقاطع تحصیلی مهیاست. تاریخ حذف ترم از 15 اردیبهشت ماه آغاز می گردد و تا دو هفته قبل از شروع امتحانات ترم ادامه خواهد یافت. در موعد مقرر شیوه نامه حذف منتشر و به اطلاع دانشجویان خواهد رسید

5-به دلیل شرایط خاص و بحرانی حذف یک یا چند درس از قانون میزان حداقلی واحد در ترم پیروی نمی کند و دانشجویان می توانند هر تعداد درسی را که تمایل دارند حذف کند.

6-شهریه حذف ترم برای دانشجویان ذخیره و به صورت بستانکاری ذخیره خواهد شد(حذف ترم به صورت کاملا بدون شهریه خواهد بود

7-چگونگی برگزاری امتحانات بنابر نظر کمیته ملی مبارزه با کرونا و شرایط کشور تعیین می گردد اما این تصمیم مسلما به گونه ای است که بیشترین نفع برای دانشجویان باشد

8-بحث اینترنت رایگان آموزشی برای دانشجویان در حال پیگیری است و امید است این قضیه به زودی اتفاق افتد.

9-دانشجویانی که صرفا در این ترم پایان نامه دارند و کار تحقیقاتی آنان نیازمند پژوهش در آزمایشگاه ها و کارگاه ها است در صورت مساعد نشدن شرایط می توانند ترم خود را حذف نمایند.

10-دانشجویان که پایان نامه آنان آماده دفاع است بعد از هماهنگی های لازم با گروه آموزشی خود و با کمترین مشارکت دفاع خود را انجام دهند، در بحث دفاع الکترونیکی نیز در صورت فراهم شدن بستر های لازم به اطلاع دانشجویان خواهد رسید.

11-میهمانی در نیم سال اول 991 مجاز است و شیوه درخواست آن مانند نیمسال های قبل است.

12-برای ارتباط موثر دانشجویان و اساتید تالار های گفت و گویی سامانه lms فعال می باشد

13-فرآیند فارغ التحصیلی کاملا غیر حضوری و به شیوه ی الکترونیکی انجام می گیرد

14-زمان ترم باتوجه به شرایط موجود افزایش خواهد یافت

15-دانشجویان خوابگاهی با رعایت پروتکل های بهداشتی در زمان هایی که متعاقبا اعلام خواهد شد می توانند برای برداشتن وسایل خود به خوابگاه ها مراجعه نمایند.

16-دانشجویانی که در خوابگاه های دولتی سکونت داشته اند چناچه نسبت به حذف ترم اقدام نمایند هزینه خوابگاه برای نیم سال بعد آنان ذخیره خواهد شد. اما دانشجویانی که در خوابگاه های خصوصی سکونت داشته اند به علت این که مسئولیت این خوابگاه ها با صاحبان ملک و به صورت استیجاری است بازگردادن هزینه در اختیارات دانشگاه نیست اما مسئولین دانشگاه رایزنی های لازم جهت اخذ تخفیفات برای دانشجویان را با مسئولین این خوابگاه ها خواهند داشت.

17-حق الزحمه های کاردانشجویان به زودی به حساب تمام دانشجویان که کار دانشجویی داشته اند واریز خواهد شد.

 

آدرس کوتاه :