‌راه اندازی آزمایشگاه نرم‌افزارهای ریاضی و آمار و افتتاحیه انبار مواد شیمیایی دانشکده علوم پایه

‌راه اندازی آزمایشگاه نرم‌افزارهای ریاضی و آمار و افتتاحیه انبار مواد شیمیایی دانشکده علوم پایه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، در راستای تدریس همزمان دروس ریاضی و آمار با انجام مدل سازی کامپیوتری آزمایشگاه نرم افزار های ریاضی در دانشگاه اراک تاسیس شد.
مراسم افتتاحیه آزمایشگاه نرم‌افزارهای ریاضی و آمار و همچنین انبار مواد شیمیایی در روز دوشنبه 4 بهمن با حضور سرپرست، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اراک و رئیس دانشکده علوم پایه در این دانشکده برگزار شد.
 دکتر سید نوراله موسوی، عضو هیئت علمی گروه ریاضی دانشگاه و مسئول راه‌اندازی این آزمایشگاه در حاشیه این مراسم اظهار کرد:
کارشناسان آمار باید ذهنی قوی برای تجزیه و تحلیل اعداد و ارقام داشته باشند و بتوانند به صورت منظم و منطقی آنها را در کنار یکدیگر قرار دهند. علاوه بر این بسیاری از فعالیت‌های آماری و مدل ‌سازی ها به مدد نرم افزارهای کامپیوتر صورت می‌گیرد و برای موفقیت در این رشته آشنایی کامل با نرم افزارهای آماری و زبان‌های برنامه ‌نویسی بسیار ضروری است. همچنین دانشجویان رشته ریاضی با ارائه درک مناسبی از ریاضیات بنیادین و کاربردهای صنعتی آن و تجزیه و تحلیل روش‌های حل مساله به کمک ابزارهای ریاضی، زمینه پویش در حوزه‌های مرتبط با صنعت و کاربرد را فراهم می‌نماید و می تواند زبان مشترکی برای کلیه رشته های صنعتی باشد. 
ایشان در ادامه عنوان داشتند: از آنجایی که مهارت افزایی در دانشجویان و توان کارآفرینی از سیاست های اصلی وزارت علوم است، آزمایشگاه نرم‌افزارهای ریاضی و آمار در گروه ریاضی و آمار در ساختمان دانشکده علوم پایه با ظرفیت 30 سیستم راه‌اندازی شده است که تعدادی از این سیستم‌ها از  طریق یک سرور محاسباتی برای انجام محاسبات طولانی و پیجیده مورد استفاده قرار می‌گیرند. 
وی افزود : با راه‌اندازی این سایت بسیاری از دروس ریاضی و آمار که نیاز به تدریس همزمان با انجام مدل‌سازی کامپیوتری باشد، در این مکان برگزار خواهد شد و دانشجویان می‌توانند پروژه‌های خود را در زمان‌های مناسب در این سایت انجام دهند و با دیگر دانشجویان در این محیط روی پروژه‌های خود با دیگر دانشجویان بحث و تبادل نظر داشته باشند.
آدرس کوتاه :