220نفر از مدیران و کارشناسان صنایع استان مرکزی تحت آموزش‌های تحقیق و توسعه دانشگاه اراک قرار گرفته اند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:

220نفر از مدیران و کارشناسان صنایع استان مرکزی تحت آموزش‌های تحقیق و توسعه دانشگاه اراک قرار گرفته اند

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، نیمه اول دوره مقدماتی تحقیق و توسعه در دانشگاه اراک به پایان رسید.دکتر سعید حمیدی رییس دانشگاه اراک  در این گردهمایی با برشمردن تحقیقات و کارهای بزرگ علمی که در سال های اخیر در دانشگاه اراک صورت پذیرفته است گفت: این دانشگاه با سابقه حدود ۵۰ سال جزء ۱۷ تا ۱۸ دانشگاه قدیمی کشور است و با دارابودن ظرفیت‌های مختلف آزمایشگاهی، تجهیزات به روز و هیات علمی مجرب از آمادگی کامل برای همکاری و رفع مشکلات صنایع استان برخوردار است.
وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده موضوع ۲۰ تا ۳۰ درصد پایان‌نامه‌های دکتری دانشگاه اراک در راستای رفع مشکلات و نیاز استان و کشور است.
محمد رضا حاجی پور رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی، در همایش آموزشی ویژه مدیران تحقیق و توسعه منابع استان مرکزی در دانشگاه اراک گفت :  220نفر از مدیران و کارشناسان صنایع استان مرکزی تحت آموزش‌های تحقیق و توسعه  دانشگاه اراک قرار گرفته اند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی یادآور شد: در ارزیابی‌های وزارت صمت این استان با تجهیز ۲۸ واحد صنعتی به واحدهای تحقیق و توسعه رتبه بیست و هشتم را در سطح کشور داشت که با تلاش و همت صنعتگران و مسئولان و دانشگاهیان استان رتبه نخست را در کشور از سال ۹۵ تا کنون به خود اختصاص داده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اجرای طرح توانمند سازی تولید و شغل پایدار (طرح تاپ) را از برنامه های وزارت صمت عنوان کرد و خاطرنشان کرد:طرح سرباز تاپ، استاد تاپ و دانشجو تاپ در این طرح اجرایی می شود.
حاجی پور افزود: در طرح سرباز تاپ از دانش آموختگان دانشگاه‌ها و واحدهای آموزش عالی برای توسعه و پیشرفت و رفع مشکلات بنگاه‌های اقتصادی بهره‌گیری شده و این بنگاه‌ها بدون پرداخت بیمه و مالیات می‌توانند از این ظرفیت‌ها بهره‌مند شوند.
وی ادامه داد: در اجرای طرح استاد تاپ اساتید دانشگاه‌ها به مدت سه تا ۶ ماه برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در این واحدها حضور یافته و حقوق و مزایای آنان توسط دولت پرداخت می‌شود.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در طرح دانشجو تاپ نیز امکانات تحقیقاتی و پژوهشی برای دانشجویان فراهم می‌شود.