اخبار و دستاورد ها

آرشیو خبرها
« بازگشت

یادواره شهید علیرضا بابایی برگزار شد

یادواره شهید علیرضا بابایی برگزار شد

یادواره شهید علیرضا بابایی برگزار شد

مراسم یادواره شهید مدافع حرم علیرضا بابایی با حضور دانشگاهیان مسئولان و مدیران کل استانی وخانواده های معظم شهدا در مسجد فاطمه الزهراء (س) دانشگاه اراک برگزار شد.

دکتر ایمانی مقدم مسئول دفتر نهاد معظم رهبری در دانشگاه اراک طی سخنانی به نقش و جایگاه امام (ره) و جایگاه شهید و شهادت در جامعه اسلام پرداختند. دکتر ایمانی مقدم بیان داشتند مجله تایمز در سال 1979 میلادی امام خمینی (ره) را شخصیت سال معرفی نمودند و تصویر امام (ره) را در صحفه اول مجله چاپ نمودند در آن مجله از امام (ره) سوال شد مگر می شود در شرایط کنونی جهانی حکومتی مبتنی بر دین برقرارکرد. امام در جواب از حکومت دینی، از نماز (نماز جمعه و نماز جماعت)، دستورات واحکام الهی دفاع نمودند.

مسئول دفتر مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود به تاثیر پذیری امام از شخصیت مدرس پرداختند. چگونه امام در مقابل استبداد ایستادند و مساحمه کاری نمی کردند. امام خمینی (ره) با صراحت سخن می گفت بر خلاف سیاسیون که کلام آنها دو پهلو است این ویژگی و خصوصیات رفتار وگفتاری را از مدرس تاثیر پذیرفته بودند.

در ادامه دکتر ایمانی مقدم به تهذیب نفس امام (ره) در طول مبارزات پرداختند و آن را به عنوان یکی از ویژگیهای رفتار و ارزشمند امام (ره) بیان نمودند. نکته مشترک امام خمینی (ره) و شهید بابایی در نفس مطمئنه است که هردو دارای اعتماد به نفس بالایی بودند که در این زمینه امام (ره) در حد اعلاء بود و در طول انقلاب و شروع نهضت تا ارتحال امام و وصیتنامه ایشان این خصوصیت کامل روشن است. سرهنگ اسدی از فرمانده هان سپاه روح الله استان مرکزی در این یادواره اظهارداشتند: تعدادی از خبرنگاران غربی که در اصل جاسوس استعمارگران در طول هشت سال دفاع مقدس در جبهه ها بودند، ویژگی بسیجیان را بعد از جنگ اینگونه بیان نمودند: اینها داوطلبانه برای جنگ میروند، برای کشته شدن مسابقه می دهند، عدالت گرا هستند، ساده زندگی می کنند در همه شرایط اهل دعا و نیایش هستند.

یادواره شهید علیرضا بابایی با مداحی اهل بیت همراه بود و در پایان توسط دفتر شاهد و ایثار گر دانشگاه اراک از خانواده شهید بابایی با اهداء لوح، تقدیر شد.


دانشکده ها

ویدیو ها