استقرار دانشکده هنر و معماری دانشگاه اراک در محل بنای تاریخی محسنی اراک/ هم اندیشی در خصوص رفع موانع مرمت بنای محسنی با حضور مسئولان میراث فرهنگی و دانشگاه

استقرار دانشکده هنر و معماری دانشگاه اراک در محل بنای تاریخی محسنی اراک/ هم اندیشی در خصوص رفع موانع مرمت بنای محسنی با حضور مسئولان میراث فرهنگی و دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، نشست هم اندیشی در خصوص تسریع در روند مرمت بنای تاریخی محسنی و واگذاری بخشی از این بنا به عنوان دانشکده هنر دانشگاه اراک با حضور دکتر حمیدی، ریاست دانشگاه و مهندس مرزبان مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی و مسئولین بنیاد خیریه محسنی برگزار شد.

 

دکتر سعید حمیدی در این نشست اظهار کرد: با توسعه دانشکده هنر دانشگاه اراک که دربردارنده رشته های تحصیلی است که هنر باستانی استان مرکزی را داراست، نام جهانی هنر استان مرکزی در رشته فرش مستحکم تر خواهد شد.

 

وی افزود: اگر مکانی از داشته های تاریخی، هنری، صنایع دستی و فرهنگی یک استان که با دانش به روز عجین شده است وجود داشته باشد بر فرهنگ سازی غنی و زنده نگه داشتن اصالت آن خطه تاثیر بسزایی خواهد داشت که خانه محسنی اراک با حمایت سازمان میراث فرهنگی و بنیاد خیریه محسنی و مشارکت دانشگاه معین استان مرکزی به چنین فضایی مبدل خواهد شد.

 

مهندس مرزبان، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی نیز در این نشست در توصیف ارزش بنای محسنی اراک اظهار کرد: خانه محسنی اراکی اثر تاریخی مربوط به دوره ناصرالدین شاه قاجار است که با پنج هزار مترمربع وسعت سال ۱۳۸۵ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

 

وی تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی تمام تلاش خود را در جهت رفع موانع احداث موزه و مکانی فرهنگی برای نمایش هنر و قدمت شهر با کمک دانشگاه اراک به کار خواهد گرفت.

 

 

آدرس کوتاه :