۵۶ پله صعود در کسب رتبه جهانی گرین متریک توسط دانشگاه اراک

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، براساس ارزیابی اخیر گرین متریک ۲۰۲۰ دانشگاه اراک در بین ۹۲۰ دانشگاه جهان در حوزه مدیریت سبز رتبه۳۹۷ را کسب نموده است.

 

دکتر امیر انصاری،  دبیر شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه اراک از ارتقای ۵۶ رتبه ای دانشگاه اراک در ارزیابی گرین متریک خبر داد و گفت: در حال حاضر دانشگاه اراک در حوزه مدیریت سبز و حفاظت از محیط زیست  ۵۶ رتبه ارتقا نموده است یعنی سبز تر شده است.  از همکاری همه اعضای مدیریت سبز دانشگاه تشکر می کنم امید است در سال اینده با همتی والا، دانشگاه اراک  در ترازی بالاتر از دانشگاه های سبز دنیا قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: این رتبه بندی با هدف ارائه چشم انداز جامع از شرایط و سیاست‌های مرتبط با محیط زیست وتوسعه پایدار در دانشگاه‌های کشورهای مختلف راه اندازی شده است و از شش شاخص کلیدی "محیط زیست و زیرساخت" ، "انرژی و تحقیقات اقلیمی" ، "مدیریت پسماند" ، "آب" ، "حمل ونقل"، "آموزش و پژوهش" برای رتبه بندی مؤسسه‌ها استفاده می کند.

 

 

دانشگاه اراک رتبه ۱۲ کشوری گرین متریک را کسب کرد

 

دانشگاه اراک رتبه ۱۲ کشوری گرین متریک را کسب کرد

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، براساس ارزیابی اخیر گرین متریک دانشگاه اراک  بعد از اولین شرکت  در گرین متریک در بین ۷۸۰ دانشگاه جهان در حوزه مدیریت سبز رتبه۴۵۳ را کسب نمود و دانشگاه اراک  در بین ۲۲ دانشگاه مهم ایران شرکت کننده در این ارزیابی، رتبه ۱۲ را کسب کرد که بالاتر از رتبه دانشگاه های بوعلی همدان دانشگاه شیراز، دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه شریف و یزد و تبریز می باشد. 

گرین متریک ابزاری برای جلب توجه مدیران و سیاست گذاران  را در محیط‌های دانشگاهی فراهم آورده و سالانه بیش از ده هزار مؤسسه توسط این نظام رتبه بندی ارزیابی می‌شود .

 این رتبه بندی باهدف ارائه چشم انداز جامع از شرایط و سیاست‌های مرتبط با محیط زیست و توسعه پایدار در دانشگاه‌های کشور‌های مختلف راه اندازی شده است.

 

 این نظام رتبه بندی از ۶ شاخص کلیدی "محیط زیست و زیرساخت"، "انرژی وتحقیقات اقلیمی"، "مدیریت پسماند"، "آب"، "حمل ونقل"، "آموزش" برای رتبه بندی مؤسسه‌ها استفاده می‌کند.

 روابط عمومی دانشگاه اراک کسب این رتبه توسط دانشگاه را به خانواده بزرگ دانشگاه اراک تبریک می گوید و از همکاری  و همدلی همه اعضای مدیریت سبز نهایت قدردانی را دارد.

تجلیل از دانشگاه اراک به عنوان تنها دانشگاه واحد خدماتی سبز کشور

دانشگاه اراک از سوی سازمان حفاظت از محیط زیست به عنوان تنها دانشگاه واحد خدماتی سبز کشور معرفی شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک، در گردهمایی که به منظور قدردانی از مدیران واحدهای خدماتی پیشتاز در مدیریت سبز و در راستای کاهش و جلوگیری از صدمات زیست محیطی و با حضور مهندس زنگنه، وزیر نفت ودکتر کلانتری، رییس سازمان حفاظت ازمحیط زیست کشور انجام پذیرفت از دانشگاه اراک به عنوان تنها دانشگاه واحد خدمات سبز کشور تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم دکتر انصاری، دبیر شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه اراک به عنوان نماینده دانشگاه اراک حضور یافتند و لوح تقدیر را از مسئولین حاضر در این مراسم دریافت نمودند.

 

 

روابط عمومی دانشگاه اراک این موفقیت ارزنده را به خانواده دانشگاهیان دانشگاه اراک تبریک می گوید و از تلاش ها و زحمات حوزه معاونت اداری، مالی و پشتیبانی و سرکار خانم مرجانی کارشناس محترم مدیریت سبز و همچنین دکتر امیر انصاری کمال تشکر و قدردانی را دارد.