برگزاری دوره HSE در دانشگاه اراک
 
HSE از حروف اول کلمات Health (سلامت)،  Safety(ایمنی) و   Enviroment(محیط زیست)  تشکیل شده است. به طور کلی  HSE شامل قوانین، مقررات و فرآیندهایی که جهت ایمنی کارگران و پیمانکاران در محیط کار، آتش نشانی، حفاظت از محیط زیست و همچنین حفاظت از محیط پیرامون در برابر خطرات است.

با توجه به اهمیت HSE  که برای هیچ کدام از فعالیت کنندگان عرصه علوم مهندسی پوشیده نیست، مرکز آموزش‌های آزاد دانشگاه اراک با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای استان مرکزی طی یک دوره پنج روزه اقدام به برگزاری دوره مقدماتی HSE در دانشگاه اراک در محل دانشکده فنی و مهندسی کردند.

این دوره در 5 روز متوالی و 8 ساعت آموزش در هر روز در نهایت 40 ساعت آموزشی  برای فراگیران با حضور بی‌سابقه و چشم‌گیر بیش از 40 نفر که شامل دانشجویان دوره‌ی کارشناسی و ارشد و همچنین کارمندان شرکت‌های خصوصی  در صبح شنبه مورخ 15 تیر همراه با دو بسته میان وعده برای شرکت کنندگان در دو تایم صبح و عصر برگزار شد.

همچنین در سومین روز از دوره به منظور اجرا و یادگیری یکی از سرفصل های اصلی این دوره مقدماتی فراگیران به همراه مدرس در محوطه کارگاه های دانشکده فنی برای کار با کپسول آتش نشانی و مهار آتش گردهم آمدند و تمامی فراگیران با عملکرد کپسول آتش نشانی آشنایی لازم را کسب کردند.

این دوره در عصر چهارشنبه با حضور و بازدید دکتر معین طاهری سرپرست مرکز آموزش‌های آزاد و مجازی همراه بود و فراگیران ضمن قدردانی و سپاس از برگزاری این دوره خواستار تشکیل دوره HSe پیشرفته شدند.
مدت دوره :54  ساعت
خلاقیت و ایده پردازی در تبلیغات
طراحی موارد مختلف تبلیغاتی مانند پوستر، بیلبوردو کاتالوگ و …
 تایپوگرافی
 اعطای گواهی نامه معتبر  وقابل ترجمه در پایان دوره
 ظرفیت محدود
 مدرس :مهندس  هومن فراهانی
شهریه دوره آموزشی :400هزار تومان
15% تخفیف ویژه دانشجویان دانشگاه اراک
10% تخفیف ویژه کارمندان دانشگاه اراک
10% تخفیف ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه اراک
50% تا 70% تخفیف ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه اراک
50% تخفیف ویژه دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه اراک
 ثبت نام برای عموم آزاد است.