بخش آموزشی :

بسمه تعالی

     این بخش وظیفه رسیدگی به وضعیت آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر را از بدو ورود به دانشگاه تا هنگام فارغ التحصیلی و ایجاد زمینه لازم جهت رشد و شکوفائی آنان را با ارائه برنامه های مناسب عهده دار است که اهم خدمات قابل ارائه در این بخش عبارتند از :

 

 • - برگزاری مراسم توجیهی دانشجویان شاهد و ایثارگر جدیدالورود در ابتدای هر سال تحصیلی:

 به مناسبت ورود دانشجویان شاهد و ایثارگر جدیدالورود و نظر به ضرورت آشنایی بیشتر و برقراری ارتباط موثر با این عزیزانو آشنایی آنها با قوانین , دستور العمل ها و تسهیلات موجود دانشگاه و بنیاد شهیدمراسم توجیهی این عزیزان با حضور مسئولین دانشگاه , بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اراکو استان مرکزی , اساتید مشاور و...در ابتدای هر سال تحصیلی برگزار می گردد .

 • - اجرای طرح استاد مشاور

        در هر گروه آموزشی یک نفر از اساتید محترم گروه به عنوان استاد مشاور مخصوص  دانشجویان شاهد و ایثارگر انتخاب  گردیده است که ساعاتی را برای ارائه مشاوره در زمینه های مختلف آموزشی و تحصیلی (خصوصا جهت نحوه انتخاب واحدهای درسی در ابتدای   هر نیمسال جهت جلوگیری از ایجاد مشکلات بعدی ) به دانشجویان شاهد و ایثارگر اختصاص  می دهند . دانشجویان عزیز شاهد و ایثارگر باید با مراجعه به این اساتید گرامی از راهنمایی و مشاوره آنها در  جهت موفقیت هرچه بیشتر تحصیلی خود بهره مند گردند  .

 

-ارائه مشاوره های آموزشی و غیر آموزشی

معرفی دانشجویان شاهد و ایثارگر دارای مشکل به مرکز مشاوره دانشگاه جهت  بهره مندی از خدمات مشاوره اساتید مجرب در زمینه های مختلف درسی , خانوادگی , ازدواج , عاطفی و ...

 • برگزاری کلاسهای تقویت بنیه علمی (درسی )  :

به منظور ارتقاء سطح علمی و بهبود کمی و کیفی وضعیت آموزشی دانشجویان معزز شاهد و ایثارگر کلاسهای تقویت بنیه علمی (درسی ) تشکیل   می گردد  . دانشجویان متقاضی و خصوصا دانشجویان دارای ضعف و مشکل در دروس خود  باید در طول  هر نیمسال تحصیلی (ترجیحا در 2 ماه نخست ترم تحصیلی ) با مراجعه به دفتر ایثارگران و ثبت نام  از این کلاسها     بهره مند گردند .

 • صدور گواهی همکاری برای اساتید مدرس کلاسهای تقویت بنیه علمی
 • - بررسی و  پیگیری مسائل آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر :

به منظور ارتقاء سطح علمی و بهبود کمی و کیفی وضعیت آموزشی دانشجویان معزز شاهد و ایثارگر کلاسهای تقویت بنیه علمی (درسی ) تشکیل   می گردد  . دانشجویان متقاضی و خصوصا دانشجویان دارای ضعف و مشکل در دروس خود  باید در طول  هر نیمسال تحصیلی (ترجیحا در 2 ماه نخست ترم تحصیلی ) با مراجعه به دفتر ایثارگران و ثبت نام  از این کلاسها     بهره مند گردند .

 • - صدور گواهی همکاری برای اساتید مدرس کلاسهای تقویت بنیه علمی:

این عزیزان می توانند در صورت بروز مشکلات آموزشی ( به غیر از اخذ نمره که هرگز امکانپذیر نمی باشد ) و یا نیاز به طرح درخواست ها در شورای آموزشی , کمسیون موارد خاص و ...  به دفتر ستاد مراجعه نمایند . در صورت امکان و درچهارچوب مقررات موجود درخواست ها بررسی و پیگیری می گردد .

 

 • -   نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر:

    دانشجویان شاهد و ایثارگر متقاضی میهمان و انتقال (صرفا سهمیه های 25% ظرفیت کنکور ) می توانند با مراجعه به سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان در موعد اعلام شده ( این سامانه در موعدی از سال که ویژه نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر فعال می گردد . که برای دانشجویان ورودی سالهای قبل در خرداد ماه و برای دانشجویان جدیدالورود بالافاصله پس از اعلام نتایج کنکور و در شهریور ماه می باشد ) درخواست خود را ثبت و منتظر اعلام نتایج از طریق کمیسیون نقل و انتقال مرکزی شاهد و ایثارگر در همین سامانه باشند .

**** زمان دقیق  از طریق همین سایت و همچنین کانال های ارتباطی دفتر شاهد و ایثارگر دانشگاه اعلام می گردد .

 • - رصد دانشجویان شاهد و ایثارگر دارای ضعف درسی به منظور پیشگیری از بروز مشکلات بعدی (مشروطی ,اخراج و ...) 
 • - استخراج و فراخوان دانشجویان برتر علمی به منظور تشویق و تقدیر
 • - انتخاب و معرفی دانشجویان شاهد و ایثارگر برتر علمی  جهت شرکت در فرآیند انتخاب دانشجوی نمونه دانشگاهی و جشنواره سالانه جایزه ملی ایثار و اهداء جوایز ارزنده                                                   
 • - برگزاری کارگاه های آموزشی با عناوین مختلف :

 "روش تحقیق و پژوهش "   "پروپوزال نویسی "   "رمز موفقیت "  " شیوه استفاده از پایگاههای اطلاعاتی"  و... در صورت تامین اعتبار لازم و استقبال دانشجویان شاهد و ایثارگر

 •  حمایت از پروژه های  پژوهشی – تحقیقی با همکاری معاونت محترم پژوهشی دانشگاه و در حیطه قوانین موجود (در صورت وجود اعتبار )

- امانت کتب درسی  و دفاع مقدس موجود در کتابخانه دفتر ستاد به دانشجویان متقاضی